Kapadokya ATV Turu

Kapadokya ATV Turu

Bölgenin meşhur aktivitelerinden biri olan Kapadokya ATV Turu adrenalini en yüksek etkinliklerdendir. Bu sebeple Kapadokya’nın en çok tercih edilen, gözde aktivitelerden biridir. Çünkü bölge safari için biçilmiş bir kaftandır. Böylelikle Kapadokya adrenalin tutkunlarının uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Ayrıca safari tutkunlarının en çok aradığı engebeli yollar burada bulunmaktadır. Bundan dolayı da Kapadokya ATV Turu ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Üstelik bölgede safari için ayrıca özel yollar düzenlenmiştir. Başka hiçbir motorlu taşıt bu alanlara yollara giremez. Sadece ATV gibi safari için uygun olanlar araçlara izin verilmektedir. Böylelikle ATV Turu ile istedikleri o haz duygusunu şehrin kalabalığından uzak, engebeli ve özel yollar eşliğinde yaşayabilirsiniz. 

Kapadokya ATV Turu Nerede Yapılır 

Kapadokya bölgesinin neredeyse her yeri bir safari alanıdır. Hangi şehrini gezmek isterseniz orada safari yapabileceğiniz yer bulabilirsiniz. Üstelik bu şehirlerin belirli merkezlerinde ATV kiralayabileceğiniz alanlar ve turu düzenleyen yerler de bulunmaktadır. Bahsettiğimiz şehirlerden en çok tercih edilenler sırasıyla şu şekildedir: Nevşehir ATV Turu, Ürgüp ATV Turu, Göreme ATV Turu, Avanos ATV Turu, Uçhisar ATV Turu, Ortahisar ATV Turu, Üç Güzeller ATV Turu. Bu şehirler genel olarak daha büyük alanları ve daha düzenli bir sistemleri bulunmaktadır. Ancak bölgenin neredeyse her bir yerinin ATV Turu için elverişli olduğunu unutmayınız. Şimdi isterseniz bölgede düzenlenen ATV Turu için belirli bir zaman, saat aralığı ve süreleri nasıl uygulanıyor onları kısaca inceleyelim. 

Kapadokya ATV Turu Ne Zaman Yapılır 

Bölgede düzenlenen ATV Turu için belirli bir zaman dilimi bulunmamaktadır. İstediğiniz saatte yapabilirsiniz. İsterseniz gün doğumu vaktinde başlarsınız. Ya da gün batımı vaktinde. Hatta gezilecek yerlerinizi gezdikten sonra ATV Turu için gün ortasında bir vakti de tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmaktadır. Sadece şöyle bir durum bulunmaktadır. Kapadokya ATV Turu saatleri genel olarak gün doğumu ile başlayıp, gün batımı ile son bulmaktadır. Bunu dikkate alarak herhangi bir saat dilimini tercih edebilirsiniz. Şimdi de isterseniz Kapadokya ATV Turu için düzenlenen süreleri kısaca inceleyelim. 

Kapadokya ATV Safari Turu, ATV Sürüş Turları, Kapadokya ATV Quad Bike Turu Fiyatları, Bana Yakın ATV Turu

Kapadokya ATV Turu Rotası 

Kapadokya ATV Turu en çok tercih edilen safari aktivitelerinden biridir. Bölgenin neredeyse her şehrinde bunun için özel yollar bulunmaktadır. Bu sebeple Kapadokya ATV Turları belirli bir rotaya sahiptir. Ancak gezeceğiniz rotalar sizlerin zamanına göre değişiklik göstermektedir. Ama zamanınız ne kadar olursa olsun belirlenen güzergâhlar her saatlik turda sizleri memnun edecektir. Sadece seçeceğiniz süreye göre rotanız genişleyecek ya da daralacaktır. Bunun yanında süreniz uzun olduğunda anı yaşayabileceğiniz dinlenme süreleri artacaktır. Ayrıca bol bol vadileri keşfetme zamanınız olacaktır. Kapadokya ATV Turu rotası içerisinde birbirinden önemli tarihlere tanıklık eden Kızlar-Rahibeler Manastırı bulunmaktadır. Üstelik güzergâhın içerisinde çok güzel manzaralara sahip olan beş tane vadi yer almaktadır. Bu vadiler sizlere her saat diliminde farklı bir seyir zevki sunmaktadır. Kapadokya ATV Turu rotası içerisinde bulunan yerler sırasıyla şu şekildedir. 

 • Kılıçlar Vadisi 
 • Kızlar Manastırı 
 • Güllüdere Vadisi 
 • Kızılçukur Panorama Seyri 
 • Aşk Vadisi 
 • Killik Vadisi-Ak Vadi 
 • Örenyeri Ziyareti 

Kapadokya ATV Turu Süresi 

Kapadokya ATV Turu için her ne kadar kesin belirlenmiş saatleri olmasa da belirlenen süre aralıkları vardır. Belirlenen bu süreler gittiğiniz şehre göre değişiklik göstermektedir. Ancak bununla beraber genel olarak bir ve dört saat dilimi arasındadır. En kısa ATV Turu bir saattir. En uzun olanı ise dört saattir. Bundan dolayı sizlerin tercih edeceğiniz tur süresine göre gezeceğiniz güzergâhlarda değişmektedir. Mesela dört saatlik Kapadokya ATV Turu içinde olan örenyeri gezisi bir saatlik turun içinde bulunmamaktadır. Ya da üç ve dört saatlik turların rotası içinde olan Killik Vadisi-Ak Vadi bir ve iki saatlik turların güzergâhının içerisinde yoktur. Bunun gibi süre kaynaklı değişiklikler mevcuttur. Ancak zamanınız kısıtlıysa ve güzel yerleri görmek istiyorsanız bir saatlik turumuzun güzergâhı sizi yeterince memnun edecektir. Çünkü seçilen yerler gün doğumu ve gün batımı saatlerinde muhteşem manzaraları ile sizleri hayran bırakacak yerlerdir.  

Kapadokya ATV Turu Fiyatları, Kapadokya ATV Sürüş Turları, ATV Safari

1 Saatlik Kapadokya ATV Turu 

Kapadokya ATV Turunun en kısa rotasına sahiptir. Bu sebeple hem zamanı kısıtlı olup hem de Kapadokya ATV Turu yapmadan gitmek istemeyenlerin seçebileceği turdur. Bu kısa olan turun içerisinden birbirinden güzel manzaralı üç vadi bulunmaktadır. Bunlar hem gün doğumu hem de gün batımı ile oldukça ünlü vadilerdir. Ancak üçünün sunduğu manzarada birbirinden farklıdır. Bu sebeple hepsinde bambaşka görsel bir şölen sizleri beklemektedir. Bunların yanında bir saatlik Kapadokya ATV Turunun içerisinde birde manastır bulunmaktadır. Manastır hem Kızlar Manastırı hem de Rahibeler Manastırı olarak geçmektedir. Ayrıca bu önemli mastır UNESCO’nun Dünya Miras Listesinde olan Göreme Açık Hava Müzesinin içerisinde yer almaktadır. Bir saatlik süreye sahip olan Kapadokya ATV Turu için düzenlenen güzergâh şu sıra ile ilerlemektedir: 

 • Kılıçlar Vadisi 
 • Kızlar Manastırı 
 • Güllüdere Vadisi 
 • Kızılçukur Panorama Seyri 

2 Saatlik Kapadokya ATV Turu 

İki saatlik Kapadokya ATV Turu zamanı kısıtlı olmakla beraber gezmekten taviz veremeyeceklerin seçebileceği süreyi kapsamaktadır. Bir saatlik Kapadokya ATV Turu için düzenlenen rotanın içerisine ek olarak Aşk Vadisi eklenmektedir. Ayrıca bir saatlik turdan farklı olarak dinlenme süresi fazladır. Yani bir tık daha esnek davranabilirler. Bunun yanında fotoğraf ya da video çekmek isteyenler için vakit biraz daha fazla olmaktadır. İki saatlik olan Kapadokya ATV Turu ile yapılacak olan güzergâh sırası şu şekildedir: 

 • Kılıçlar Vadisi 
 • Kızlar Manastırı 
 • Güllüdere Vadisi 
 • Kızılçukur Panorama Seyri 
 • Aşk Vadisi 

3 Saatlik Kapadokya ATV Turu 

Kapadokya ATV Turu için ne kısa ne de çok uzun bir süredir. Kısacası ortalama bir süreye sahiptir. Ayrıca üç saatlik olan turun içerisinde diğer iki süre diliminde olmayan Killik Vadisi-Ak Vadi bulunmaktadır. Yani böylelikle beş önemli vadiden geçerek ziyaretinizi tamamlamış olacaksınız. Üç saatlik olan Kapadokya ATV Turu için belirlenen güzergâh şu şekildedir: 

 • Kılıçlar Vadisi 
 • Kızlar Manastırı 
 • Güllüdere Vadisi 
 • Kızılçukur Panorama Seyri 
 • Aşk Vadisi 
 • Killik Vadisi-Ak Vadi 

4 Saatlik Kapadokya ATV Turu 

Vakti bol ve keyfini çıkarmak isteyenlerin seçebileceği en uzun saatlik turdur. Hem rahatça, koşturmadan fotoğraf çekebileceğiniz hem de vadilerde oturup anı yaşayabileceğiniz bir genişlikte süreye sahiptir. Bu sebeple bu süre zarfında gezip, şahit olabildiğiniz alanlarda çokça anı biriktirebilirsiniz. Ayrıca diğer süre dilimlerinde olmayan örenyeri ziyareti dört saatlik rotanın içerisinde bulunmaktadır. Ancak şunu belirtmemiz gerekir ki örenyeri ziyaretinde ücretler müşteriye aittir. Dört saatlik Kapadokya ATV Turu için düzenlenen rota şu şekilde ilerlemektedir: 

 • Kılıçlar Vadisi 
 • Kızlar Manastırı 
 • Güllüdere Vadisi 
 • Kızılçukur Panorama Seyri 
 • Aşk Vadisi 
 • Killik Vadisi-Ak Vadi 
 • Örenyeri Ziyareti 

Kapadokya

Kapadokya ATV Turu Gezilecek Yerler

Kılıçlar Vadisi

Göreme Açık Hava Müzesi’nin sol kısmında bulunmaktadır. Çok yakındır. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Kılıçlar Vadisi’nde yapacağınız Kapadokya ATV Turu ile şehrin bütün güzelliğini görebilirsiniz. Tarih kokan peri bacaları sizleri büyülü bir şatonun etrafında dolaşıyor hissi yaşatmaktadır. Çünkü bazı peri bacalarının uzunluğu ve şekilleri insanı böyle bir anın içindeymiş gibi hissettirmektedir. Eğer gün doğumu vaktinde burada olmuş olursanız ATV Turu eşliğinde gökyüzünde renkli balon seyri sizleri beklemektedir. Ayrıca Kapadokya ATV Turu için başlangıç noktası olmaktadır. Son olarak burası için bahsetmemiz gereken iki önemli kilise bulunmaktadır. Meryem Ana Kilisesi ve Kılıçlar Kilisesi. Bu ili önemli kilisede vadinin içerisinde bulunmaktadır. Eğer vaktiniz olursa bu iki tarihi kiliseyi mutlaka ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz. 

Kızlar Vadisi 

Manastırın bir diğer adı Rahibeler Manastırı olarak bilinmektedir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’nin içerisinde bulunmaktadır. Manastır müzenin hemen solunda yer almaktadır. Hemen sağ tarafında da Erkekler-Rahipler Manastırı bulunmaktadır. Kapadokya ATV Turu güzergâhlarının her bir saatlik sürenin içerisinde yer almaktadır. 

Güllüdere Vadisi 

Gün batımının en güzel izlendiği vadilerden biri olmaktadır. Çünkü gün ışığı ile birlikte etraf ismi gibi gül rengi kaplamaktadır. Bu da ziyaretçilerini ayrıca büyülemektedir. Sadece manzarası değil UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’nde yer alması da önem arz etmektedir. Güllüdere Vadisi’nin içerinde dört tane kilise bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir: Ayvalı Kilise, Üç Haçlı Kilise, Aziz Agathangelus Kilisesi, Yovakim- Anna Kilisesi. Ayrıca Kapadokya ATV Turu için düzenlenen tüm süre saatlerinin rotasında yer almaktadır. 

Kızılçukur Vadisi 

Vadi gün batımı vaktinde adı gibi bir kızıllık sunmaktadır. Ayrıca bir saatlik Kapadokya ATV Turu güzergâhının son durağı olmaktadır. Bu sebeple genel olarak gün batımı vakti Kızılçukur Vadisine denk gelmektedir. 

Kapadokya ATV Turu Fiyatları, Kapadokya ATV Sürüş Turları, ATV Safari

Kapadokya ATV Turu Hangi Mevsimde Yapılır 

Bölgede düzenlenen ATV Turu yılın her mevsimde yapılabilecek olan bir aktivite olmaktadır. Sadece çok zorlayan hava şartları olmadığı takdirde yılın 365 günü yapılabilen bir turdur. Kısacası hava durumu müsaade ettiği sürece Kapadokya ATV Turu adrenalin yaşamak isteyenleri beklemektedir. 

Kapadokya ATV Turu Fiyatları 2022 

Kapadokya ATV Turu fiyatları sizlerin ayırabileceğiniz süre zamanına göre değişmektedir. Yani sizlerin tercihlerine bağlıdır. Mesela en kısa süreye sahip olan bir saatlik Kapadokya ATV Turu’na katılırsanız kişi başı 300TL ödemeniz gerekmektedir. Ancak seçeceğiniz süre dört saatlik kadar uzun bir süre olursa ödemeniz gereken miktar kişi başı 600TL olmaktadır. Ayrıca hangi süreyi seçerseniz seçin rehberler sizlere ücretsiz şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. 

 • 1 Saatlik at turu ücreti: 25€
 • 2 Saatlik at turu ücreti: 30€ 
 • 3 Saatlik at turu ücreti: 35€ 
 • 4 Saatlik at turu ücreti: 40€ 

Kapadokya ATV Turu’na Neler Dahil 

Kapadokya ATV Turu kişi başı ücretin içerisine dâhil olan hizmetler şu şekildedir: 

 • Kask, bone. 
 • Alanında uzman rehber. 
 • Otele transfer. 
 • Vadi ve peri bacaları seyri 
 • Birbirinden güzel manzara şöleni ve anılar. 

Kapadokya ATV Turu İçin Tavsiyeler 

 • Kapadokya ATV Turu genel olarak engebeli yollarda ve topraklı alanlarda yapılmaktadır. Bu sebeple böyle yerlerde kıyafetlerinizin kirlenme ihtimali yüksektir. Eğer tozlu ya da çamurlu kıyafete karşı hassasiyetiniz varsa yanınıza mutlaka yedek kıyafet almanızı tavsiye ederiz. Ancak şunu da unutmayın ki Kapadokya ATV Turu anı yaşayabileceğiz muhteşem bir aktivitedir. Bu sebeple kıyafetin değil adrenalinin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz. 
 • Kendinize ağırlık yapacak fazla eşya ya da çanta gibi yük olacak şeyler tur boyunca yanınızda olmamasını tavsiye ederiz. Çünkü hareketiniz hiçbir şekilde kısıtlanmamalıdır. Rahat hareket etmeniz gerekmektedir. 
 • Ayrıca tur için seçeceğiniz kıyafetlerin de rahat olmasını tavsiye ederiz. 
 • Sizlere eşlik eden rehberlerin uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederiz. 
 • Herhangi bir olumsuz durum olduğunda anında rehberinize bildirmenizi tavsiye ederiz. 
 • Mutlaka kaskınızı ve eğer gerekliyse dizlik takmayı ihmal etmeyiniz. 

Kapadokya

Türkiye’de yapılan ATV Turları 

Türkiye’de en az Kapadokya bölgesi kadar ATV Turları ile meşhur birçok şehir bulunmaktadır. Sizin için o şehirlerinden en meşhurlarını sıralayıp bazılarından kısaca bahsedelim. 

 • Kartepe-Maşukiye ATV Turu 
 • Bursa ATV Turu 
 • Alanya ATV Turu 
 • İstanbul ATV Turu 
 • Ankara ATV Turu 
 • Adana ATV Turu 
 • Antalya ATV Turu 
 • İzmir ATV Turu 
 • Marmaris ATV Turu 
 • Eskişehir ATV Turu 

İstanbul ATV Turu 

İstanbul’da yaşayan, iş yoğunluğundan ya da başka sebeplerden dolayı şehir dışına çıkamayanlar için hayatlarına aksiyon katabilecekleri bir aktivitedir. Sizler de adrenalin tutkunuysanız İstanbul ATV Turu tam size göre. İstanbul ATV Turu için tercih edilen yerler genellikle şu şekildedir: 

 • Aydos ATV Turu 
 • Kemerburgaz ATV Turu 
 • Çatalca ATV Turu 
 • Polonezköy ATV Turu 
 • Arnavutköy ATV Turu 
 • Şile ATV Turu 

Kartepe-Maşukiye ATV Turu 

Kartepe, doğal güzelliklere sahip birçok kasabanın olduğu Kocaeli’nin en güzel ilçesidir. Kışın kayak merkezi ile çok fazla misafir ağırlamaktadır. Yazın ise yeşilliği ile ziyaretçilerini büyüleyen büyük piknik alanlarına sahiptir. Bu alanlarda birbirinden güzel alabalık tesisleri, tesislerin düzenlediği çeşitli aktiviteler, kamp alanları, butik ve bungalov oteller bulunmaktadır. Bu sebeple de bölge, yazın birçok ziyaretçi ağırlamaktadır. Ancak bu yerlerden en ünlüsü Maşukiye olmaktadır. Çünkü burası yemyeşil doğası, şelaleleri, alabalık tesisleri ve en önemlisi ATV turları ile oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca Kartepe kayak merkezine yakın olduğu için de tercih edilmektedir. Bu sebeplerden dolayı çok fazla kişi burayı ziyaret etmektedir. Üstelik İstanbul’a yakın olması da ziyaretçilerin tercih sebeplerinden biridir. Maşukiye ATV Turları için bölgede kiralama yapabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Aynı zamanda hem tecrübeli rehber tur boyunca size eşlik etmektedir. Hem de belirli yerlerde fotoğraflarınızı çekmek için fotoğrafçılar bulunmaktadır.  

Maşukiye ATV Turu Fiyatları

Maşukiye’de ATV Turu 8-10 km uzunluğa sahip parkurlardan oluşmaktadır. Bu sebeple yaklaşık 45-50 dakika aralığında sürmektedir. Sizlerin tercihine göre ATV Turu içinde mola verilmektedir. Ayrıca düzenlenen Maşukiye Atv Turu için belirlenen güzergâhın büyük bir bölümü dağ yolundan oluşmaktadır. Geri kalanı ise orman yoludur. Bu sebeple Maşukiye ATV Turu adrenalin tutkunlarını cezbetmektedir. Çünkü engebeli yollar bu aktivitenin heyecanını ve haz duygusunu arttırmaktadır. Maşukiye ATV Turu fiyatları kişi başına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca fiyatlar her yıl belirli sebeplere bağlı olarak değişmektedir. Doğru fiyat bilgisini öğrenmek için aşağıdaki link aracılığıyla acenteden bilgi alabilirsiniz.

Marmaris ATV Turu 

Marmaris ATV Turu bölgenin en ilgi çekici aktivitelerinden biridir. Çünkü ATV turu için özel alan tasarlanmıştır. Bu alan şehir merkezine yaklaşık 20-25 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Marmaris ATV Turu ile sizlere deneyimli rehberler eşlik etmektedir. Ayrıca tur öncesi isteğe bağlı kısa bir eğitim de verilmektedir. Üstelik ATV turu yapılacak alanda bütün tedbirler alınmaktadır. Bundan dolayı bir tereddüttünüz olmasın. Kısacası her şey sizin konforunuz düşünülerek hazırlanmaktadır. 

Marmaris ATV Turu Fiyatları 

Marmaris ATV Turu günde dört kez yapılmaktadır. Turlar genelde sabah 10.00’da başlayıp akşama doğru saat 16.00 gibi bitmektedir. Bu saatler dışında öğlen 12.00 ve 14.00 gibi yapılan turlar da bulunmaktadır. Planlanan saatler arasında istediğinizi seçip katılabilirsiniz. Ancak belirtmemiz gereken şöyle bir ayrıntı bulunmaktadır. Genellikle 10.00 ve 16.00 saatlerinde yapılan turlar kalabalık olmaktadır. Bu sebeple öğlen saatleri olan 12.00 ve 14.00 gibi yapılan turları seçmenizi tavsiye etmekteyiz. Marmaris ATV Turu fiyatları acentelere ve kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi almak için aşağıdaki linkten bize ulaşabilirsiniz.

Eskişehir-Sarıcakaya ATV Turu 

Eskişehir için ATV Turu aktiviteleri 2016’da başlamıştır. Bölgede ATV Turu için en ünlü yer Sarıcakaya’dır. Ilıman bir havaya sahip olan Sarıcakaya’da ATV turu için yaklaşık 20 km uzunluğunda bir alan bulunmaktadır. Şehrin bunaltıcı binalarından sıkılanların kaçabileceği bu geniş alanda başka aktiviteler de yapılmaktadır. Mesela; paintball, kano sporu ve trap atışları gibi. 

Kapadokya’da Yapılacak Turlar 

Kapadokya’da düzenlenen birçok tur bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenleri şu şekildedir: 

 • Kapadokya At Turu 
 • Kapadokya ATV Turu 
 • Jeep Safari Turu 
 • Noltaljik Klasik Araba Turu 
 • Kapadokya Deve Turu 
 • Yamaç Paraşütü Turu 
 • Balon Turu 
 • Bölge Turları 
 • Mavi Tur 
 • Yeşil Tur 
 • Kırmızı Tur 

Kapadokya ATV Turu Fiyatları, Kapadokya ATV Sürüş Turları, ATV Safari

Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler 

Kapadokya bölgesinde yapılan birbirinden fazla aktivite bulunmaktadır. Herkese hitap eden, dikkatini çeken mutlaka bir aktivite bulunmaktadır. Tam bir turist bölgesi olduğu için bu konuda çok çeşitlidir. Çünkü hem insanlık kadar eski bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Hem de bölgenin yapısı bu tür aktivitelere müsait bir alandır. Bu sebeple aktiviteler için özel yollar dahi yapılmaktadır. Sizler için Kapadokya’da en sık tercih edilen aktiviteleri maddeler halinde sıraladık.  

 • Birbirinden farklı yapıya sahip yeraltı şehirlerini gezmek. 
 • Avanos’ta bir çömlek atölyesine katılmak. 
 • Her biri ayrı özelliğe sahip olan vadilerde kamp yapmak. 
 • Gün doğumu ya da gün batımında şehrin sessizliği ile birlikte yürüyüş turlarına katılmak. 
 • Birçok efsaneye sahip peri bacalarını ziyaret etmek. 
 • Vadilere çıkıp gün doğumuna karşı yoga yapmak. 
 • Kayalardan oyulma ya da peri bacalarının içerisine yapılan restoranlarda yemek yemek. 
 • Kapadokya bölgesine özel olan mağara otellerde konaklamak. 
 • Gün batımı vaktinde At, ATV, Deve gibi turlara katılmak. 
 • Özel Mustafapaşa Turu ile birçok tarihi yapıları ziyaret etmek. 
 • Kapadokya bölgesinde bisiklet kiralayıp birbirinden eşsiz vadilerin arasında pedal çevirmek. 
 • Açık hava müzelerini ziyaret etmek. 
 • Vadilerde düzenlenen gün doğumu fotoğraf çekimlerine katılıp gezinize güzel bir anı eklemek. 
 • Kapadokya bölgesinde meşhur olan şarap yapım evlerinde şarap yapımını öğrenip, tadım yapmak. 
 • Gün doğumunda yapılacak en güzel aktivite olan Balon Turu ile bölgenin en güzel yerlerini gökyüzünden seyretmek. 
 • Mustafapaşa’da bulunan ve içi, el yapımı bebeklerden oluşan Bebek Müzesi’ni ziyaret etmek. 
 • Birçok medeniyete ev sahipliği yapan tarihi kiliseleri, camileri ziyaret etmek. 

Yorum yapın