Kapadokya Balon İzleme Turu

Kapadokya Balon İzleme Turu

Kapadokya doğal ve tarihi, pek çok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Birbirinden güzel peri bacaları, ucu bucağı olmayan vadileri, asırlardır ayakta kalan kiliseleri ile Kapadokya, oldukça önemli bir bölgedir. Bunun yanı sıra bölgede, gizemini hala koruyan mağaralar, tüneller ve yer altı şehirleri de bulunmaktadır. Bu nedenle, her yıl binlerce turist Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından turistler Kapadokya’yı ziyaret eder. Ve onlar için Kapadokya’da gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer vardır. Ancak, bölgeye yabancı olan turistler için Kapadokya gezisi oldukça yorucudur. Bu yüzden, çok sayıda Kapadokya turları düzenlenmektedir. Bunlar arasında; Kapadokya Balon İzleme Turu, At Turu, Yürüyüş Turu, Balon Turu yer almaktadır. Bunlara ek olarak; Yer Altı Şehri Turları, Yeşil Tur, Mavi Tur ve Kırmızı Tur gibi günlük turlar da yapılmaktadır. Kapadokya seyahatine çıkanlar bu turlara oldukça ilgi göstermektedir. Ayrıca turlar, turistlere Kapadokya’yı kolaylıkla ve detaylıca gezme imkânı sunmaktadır. 

Kapadokya’daki birbirinden güzel ve büyüleyici yapılar arasında peri bacaları ve vadiler ilk sıralarda yer almaktadır. Binlerce yıllık doğal aşınımın sonunda meydana gelen bu etkileyici yapılar turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bu nedenle, bu doğal güzellikleri görmek için her yıl binlerce turist Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Birbirinden etkileyici bu olağanüstü yapıları ziyaret etmek için pek çok tur düzenlenmektedir. Kapadokya Balon Turu ziyaretçilere gökyüzünden eşsiz bir Kapadokya manzarası sunmaktadır. Kapadokya Balon Turu’nun sunduğu manzaraların yanında, yerden gökte süzülen balonları izlemek de bir o kadar güzel bir manzara oluşturmaktadır. Uçsuz bucaksız vadiler önünüzde serilirken peri bacalarını ve kartpostallardan fırlamış gibi görünen balonları izlemeniz mümkün. Kapadokya Balon Seyir Turu, ziyaretçilere hem yeryüzündeki hem de gökyüzündeki büyüleyici görüntülere şahit olma olanağı sunmaktadır. Bunlara gün doğumunda günün ilk ışıklarının kattığı romantizm de eklenince olağanüstü bir atmosfer oluşmaktadır. Yazımızın devamında Kapadokya Balon Seyir Turu hakkında detaylı bilgi yer almaktadır. 

Kapadokya Balon İzleme Turu, Balon İzleme Turları Kapadokya, Fiyatları, Balonlar Kaçta Uçar

Kapadokya Balon İzleme Turu Nedir? 

Birbirinden güzel doğal ve tarihi yapılara sahip olan Kapadokya’da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Bu nedenle, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Kapadokya’yı ziyaret etmektedir. Bu tarihi ve doğal yapıları detaylıca gezmek ve görmek isteyen ziyaretçiler için Kapadokya’da çok sayıda tur düzenlenmektedir. Kapadokya Balon İzleme Turu da bunlar arasında yer almaktadır. Turistler tarafından oldukça rağbet gören Kapadokya Balon İzleme Turu, bu bölge ile özdeşleşmiş olan peri bacaları ve sıcak hava balonlarını bir arada izleme imkânı sunan bir aktivitedir. Sıcak hava balonları Kapadokya seyahatinde turistlerin en çok ilgi gösterdiği şeylerden biridir. Ancak, bazı ziyaretçiler kalp rahatsızlığı, yükseklik korkusu veya baş dönmesi sebepleri ile balonlara binememektedir. Veya balona binmek yerine balonların hazırlanışını ve oluşturduğu manzarayı izlemeyi tercih etmektedirler. Bu nedenle, Kapadokya Balon İzleme Turu turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. 

Kapadokya Balon İzleme Turu Nerede Yapılır? 

Birbirinden güzel manzaralara sahip olan Kapadokya’da görülecek çok sayıda yer ve manzara vardır. Peri bacaları, masallardan fırlamış gibi görünmektedir. Ve sıcak hava balonları da kartpostallık görüntüler sunmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya Balon Turu ve Kapadokya Balon Seyir Turu turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle sıcak hava balonlarının ve peri bacalarının oluşturduğu manzarayı seyretmek isteyen ziyaretçiler Kapadokya Balon İzleme Turu’na yoğun rağbet göstermektedir. Kapadokya Balon İzleme Turu’na katılmak isteyen ziyaretçilerin en çok merak ettiği şeylerden biri Kapadokya balon izleme yeri olmaktadır. Ürgüp balon izleme yeri, Aşıklar Tepesi balon izleme yeri ve Avanos balon izleme yeri gibi uzak noktalar da bulunmaktadır. Ancak, Kapadokya sıcak hava balonları genellikle Göreme ve civarından kalkmaktadır. Bu nedenle; Kapadokya Balon Turu ve Kapadokya Balon Seyir Turu da Göreme ve civarında balonların kalktığı alanlarda yapılmaktadır. Yani, Nevşehir balon izleme yeri genellikle Göreme ve çevresindedir. Kapadokya balon izleme tepesi olarak da bilinen bu yer Kapadokya’nın en güzel yerlerinden birisidir. 

Kapadokya Balon İzleme Turu Hangi Mevsimde Yapılır? 

Turistlerin Kapadokya seyahatinde bölgedeki tüm güzellikleri görebilmesini sağlama amacı ile pek çok tur düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Kapadokya Balon İzleme Turu, Kapadokya Yürüyüş Turu, Kapadokya At Turu ve Kapadokya Yer Altı Şehri Turu gibi çeşitli turlar bulunmaktadır. Bunlara ek olarak; Kapadokya Jeep ve ATV Turları, Kapadokya Jet Boat Tur ve Kapadokya Gondol Tur gibi heyecan verici ve ülkemizde benzeri olmayan turlar da düzenlenmektedir. Bu turların çoğu gibi Kapadokya Balon Seyir Turu; hava koşulları izin verdiği sürece yılın her mevsimi yapılmaktadır. Yani, Kapadokya’da balon izleme etkinliğine katılmak isteyen turistler için hava şartları uygun olduğu sürece 365 gün Kapadokya Balon Seyir Turları düzenlenmektedir.

Kapadokya Balon İzleme Turu, Balon İzleme Turları Kapadokya, Fiyatları, Balonlar Kaçta Uçar

Kapadokya Balon İzleme Turu Güzergahı 

Turistlerin en çok ilgi gösterdiği aktivitelerden biri olan Kapadokya Balon Seyir Turu ilk olarak misafirlerin otelden alınması ile başlamaktadır. Ardından Kapadokya en iyi balon izleme yeri olan Göreme’de balonların kalkış alanına götürülmektedir. Göreme balon izleme yerinde, misafirler balonların hazırlanışını izlemektedir. Sonrasında, Kapadokya balon izleme noktasında hazırlığı tamamlanan balonların kalkışı seyredilmektedir. Ancak, Kapadokya Balon İzleme Turu Kapadokya Göreme balon izleme noktasında balon kalkışı izleme ile bitmez. Balonların kalkışını izledikten sonra misafirler, balonların uçuş yönüne göre uygun olan izleme noktasına götürür. Bunlar Kapadokya’nın en güzel vadilerinden olan Kızılçukur Vadisi ve Aşk Vadisi’dir. Kızılçukur veya Aşk Vadisi’ndeki gezintinin ardından tura katılan ziyaretçiler otellerine transfer edilmektedir. 

Kapadokya Balon İzleme Turu Saatleri 

Balon izleme Kapadokya bölgesini ziyaret eden turistlerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği aktivitelerden biridir. Kapadokya Balon Seyir Turu balonların kalkış saatinde yapılmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya Balon Turu ve Kapadokya Balon İzleme Turu gün doğumu saatinde yapılmaktadır. Güneşin ilk ışıkları eşliğinde Kapadokya sabah balon izleme etkinliği güzel bir güne başlamak için kaçınılmaz bir fırsattır. Yalnızca gün doğumu saatinde yapılan Kapadokya balon izleme etkinliği turistlerin Kapadokya’nın olağanüstü gün doğumu manzarasını izlemesi için de eşsiz bir ortam yaratmaktadır. Gün doğumunun yarattığı romantik ortam sebebi ile balon izleme turu özellikle çiftlerin yoğun rağbet gösterdiği bir aktivitedir. 

Kapadokya Balon İzleme Turu Neler Dahil? 

Kapadokya Balon Seyir Turu eşsiz peri bacalarını, gökte süzülen balonları ve günün ilk ışıklarını izlemek isteyen turistlerin oldukça tercih ettiği bir aktivitedir. Kapadokya’nın benzersiz gün doğumu manzarasına şahitlik etmenin yanında olağanüstü güzellikteki Kızılçukur Vadisi’ni görmek de bu tur ile mümkündür. Kapadokya Balon Seyir Turu gün doğumundan önce tura katılan ziyaretçilerin otelden alınması ile başlamaktadır. Yani, Kapadokya Balon Seyir Turu’na otel transferi dahildir. Bunun yanında, misafirlerin günün erken saatlerinde yapılan bu aktivite esnasında enerjik olması için tur katılımcılarına kahve ikramı da tura dahildir. Bunun dışında, vadi ve peri bacaları seyri de Kapadokya Balon İzleme Turu’na dahildir. Göreme balon izleme alanında balonların kalkışı izlendikten sonra misafirler Kapadokya’nın en güzel vadilerinden olan Kızılçukur veya Aşk Vadisi’ni de görme olanağı bulmaktadır. Bunlara ek olarak; unutulmayacak kadar güzel bir Kapadokya anısı ve zihinlere kazınan gün doğumu manzarası da Balon İzleme Turu’na dahil olan güzelliklerdendir. 

Kızılçukur Vadisi

Kapadokya Balon İzleme Turu Süresi 

Kapadokya Balon İzleme turu turistlerin en çok ilgi gösterdiği turlar arasında yer almaktadır. Oldukça keyifli vakit geçirme olanağı ve büyüleyici manzaralar sunması sebebiyle Kapadokya Balon İzleme Turu misafirlerine unutulmaz Kapadokya anıları biriktirme fırsatı sunmaktadır. Balon izleme turu, balon kalkış alanına transfer ile başlamaktadır. Daha sonra, Kapadokya balon izleme yerinde turistler balonların hazırlanışını ve kalkışını izlemektedir. Balonların kalkışı izlendikten sonra, Kızılçukur Vadisi’ne gidilmektedir. Balonların uçuş süresi ortalama 40 dakika ile 1 saat arasındadır. Bu süreye ek olarak, otel transferi, balonların uçuşa hazırlanması ve Kızılçukur Vadisi’ne gidiş de vardır. Bununla birlikte, Kapadokya Balon Seyir Turu süresi ortalama 3 veya 4 saat kadar olmaktadır. Kapadokya seyahatinin unutulmaz anılar ile dolmasını isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği turlardan biri olan Kapadokya Balon İzleme Turu günün ilk ışıklarını Kapadokya’nın en güzel yerlerinden birinde izleme olanağı sunmaktadır. Tur, 3 saat sürmektedir. Benzersiz manzaralarla dolu bu tur sıcak hava balonları, peri bacaları ve vadi seyri ile tamamlanmaktadır. 

Kapadokya Balon İzleme Turu Fiyatı 

Kapadokya Balon Seyir Turu Kapadokya seyahatindeki gezginlerin unutulmaz anılar biriktirmesi için düzenlenen muhteşem turlardan biridir. Bunun yanında, olağanüstü manzaralar ile dolu olan bu tur misafirlerine benzersiz görüntüler sunmaktadır. Eşsiz peri bacaları üzerinde yükselen güneşin ilk ışıklarının gökte süzülen sıcak hava balonları ile birlikte oluşturduğu manzara paha biçilmezdir. Bunun yanı sıra, ayaklarınızın altında uzanan vadiler de manzaranın güzelliğine güzellik katmaktadır. Ayrıca, balon izleme noktasında balonların uçuşunu izledikten sonra misafirler Kızılçukur Vadisi’ni veya Aşk Vadisi’ni görme imkânı da bulmaktadır. Kızılçukur Vadisi, Kapadokya’nın en güzel manzaralı vadileri arasında yer almaktadır. Birbirinden güzel manzaralar ile dolu bu tur 3 veya 4 saat kadar sürmektedir. Tur süresinin bir kısmı otel transferi ve balonların uçuşa hazırlık süreci ile geçmektedir. Balonların uçuşu ise ortalama olarak 40 dakika ve 1 saat aralığında sürmektedir. Bunun yanında, Kızılçukur Vadisi ziyareti de balonların uçuşu sonrası yapılmaktadır. 

Kapadokya Balon Seyir Turu ortalama olarak 3 saat ile 4 saat arasında sürmektedir. Otel transfer hizmeti tur kapsamında yer almaktadır. Buna ek olarak, vadi ve peri bacaları seyri de Kapadokya Balon İzleme Turu’na dahildir. Bunun yanı sıra; unutamayacağınız manzaralar ve anılarla dolu bu tur esnasında turistlere kahve ikramı da mevcuttur. Günün ilk ışıkları eşliğinde kartpostallara yakışır bir manzara görürsünüz. Gökte süzülen sıcak hava balonları Kapadokya seyahatinde mutlaka görülmesi gereken bir görüntüdür. Kapadokya’nın en güzel yerlerinden biri olan Göreme’nin eşsiz vadileri de bu manzaranın güzelliğine güzellik katmaktadır. Bunun dışında, Kapadokya bölgesi ile özdeşleşmiş gizemini hala koruyan peri bacaları bu görüntülere eşlik etmektedir. Bu nedenle; olağanüstü görüntüler sunan Kapadokya Balon Seyir Turu Kapadokya seyahatindeki ziyaretçilerin mutlaka deneyimlemesi gereken bir aktivitedir. Kapadokya Balon İzleme Turu ücreti 1 kişi için 20 Euro’dur. Kapadokya Balon İzleme Turu ve diğer Kapadokya turları için detaylı bilgiyi HTR Turkey Tours tarafından öğrenebilirsiniz. 

Yorum yapın