Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Kapadokya Fotoğraf Çekimi

Kapadokya fotoğraf çekimi için oldukça ilgi gören bir bölgedir. Buraya gelip de fotoğraf çekilmemek olmaz. Siz farkında olmadan kendinizi fotoğraf çekerken bulacaksınız. Bazen de fotoğrafların içerisinde olacaksınız. Öyle ki, doğal ve tarihi doku içerisinde harika manzaralar yakalayacaksınız. Doğal yapılarının oluşması milyonlarca yıl öncesine dayanıyor. 60 milyon yıl önce bölgedeki yanardağlar patlıyor. Ardından rüzgâr ve yağmur aşındırmasıyla muazzam peri bacalarını oluşturuyorlar. Tarihi yapıların yapılması ise Roma Dönemi’nde başlıyor. Hristiyanların bölgeyi saklanmak için kullandıkları biliniyor. Daha sonra sırayla Bizans Dönemi, Selçuklu Dönemi ve Osmanlı Dönemi eserlerine rastlıyoruz. Kapadokya bölgesi fotoğraf çekimi için başlı başına bir dış mekandır diyebiliriz. Günün her saatinde fotoğraf çekmek için harika manzaralar bulacaksınız. Özellikle gün doğumu ve gün batımında ise çok özel anlara şahit olacaksınız. Gün doğumunda balonlar, gün batımında ise peri bacaları dikkatinizi çekecektir. 

Kapadokya Fotoğraf 

Kapadokya fotoğraf çekimi çiftler için çok popülerdir. Aynı zamanda Kapadokya evlilik teklifi organizasyonları ve balayı paketleri de yoğun ilgi görmektedir. Bölgede katılabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır. Hangi aktiviteyi yaparsanız yapın Kapadokya’da fotoğraflar hep sizinle beraber olacak. Her seferinde yeniden büyüleneceksiniz. Ya bir fotoğraf daha çekmek isteyeceksiniz ya da kendinizi profesyonel bir fotoğrafçının kadrajında bulacaksınız. Kapadokya, peri bacaları, balon turları, vadi turları ve pek çok başka etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Peri bacalarına karşı bir vadi turunu bitirdiğinizde bir de gün batımı eşlik ederse değmeyin keyfinize. Bir balon turu esnasında, gün doğumunun eşlik ettiği ışıklar içinizi kıpır kıpır yapacak. Bu turlar sırasında da dilerseniz Kapadokya fotoğraf çekimi paketi satın alabilirsiniz. Yalnızca yerli turistler değil, yabancı turistler de Kapadokya’ya hayrandır. Düğün fotoğrafları çekimi, nişan çekimi, evlilik teklifi çekimi için bölgeyi pek çok turist ziyaret ediyor. Siz de Kapadokya fotoğraf çekimi için avantajlardan faydalanmak için HTR Turkey Tours ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kapadokya Fotoğraf Çekimi, Kapadokya Fotoğraf Çekimi Fiyatları, Kapadokya Fotoğrafları

Kapadokya Dış Çekim 

Kapadokya dış çekim için en uygun yerlerden birisidir. Kartpostallık manzaralarıyla ününü dünyaya duyurmuştur. Öyle ki bir turizm cennetine de dönüşmüştür. Kapadokya deyince ilk olarak akla peri bacaları gelmektedir. Bununla birlikte sıcak hava balonları da Kapadokya ile özdeşleşmiştir. Bir bütün olarak Kapadokya, harika bir dış çekim örneği oluşturmaktadır. Peri bacaları ve sıcak hava balonları dışında başka Kapadokya dış çekim mekanları da vardır. Pek çok aktivitenin yapıldığı vadiler, güzel atlar ülkesinin yılkı atları ve dokuma kilimler diğer dış çekim mekanlarıdır. Kapadokya’da evlilik teklifi, düğün çekimi, nişan fotoğrafları çekimleri yapıldığı gibi kişisel çekimler de yapılmaktadır. Harika bir tatil geçirmek istiyorsanız Kapadokya’ya mutlaka uğramalısınız. Dış çekim mekanlarıyla bu harika anlarınız sonsuza dek sizinle kalacak. Geze geze bitiremeyeceğiniz bu yere tekrar gelmek için can atacaksınız. 

Peri Bacaları 

Peri bacaları Kapadokya’nın adının geçtiği her yerde akla gelen ilk simgedir. Dünya’da eşi benzeri bulunmayan bu yapılar yediden yetmişe herkesin dilindedir. Peri bacaları rüzgâr ve yağmur aşındırmasıyla oluşmuştur. Nasıl oluştuğu bilinse de peri bacaları hakkında pek çok mit vardır. Bunlardan en yaygın olanı periler tarafında yapıldığı ve burada eskiden perilerin yaşadığıdır. Aynı zamanda adının da buradan geldiği düşünülmektedir. Peri bacalarının büyüleyici bir görüntüsü vardır. İlk defa görenler üzerinde mitolojik bir etki bırakabilir. Bu sebeple Kapadokya fotoğraf çekimi için en çok tercih edilen dış çekim mekanlarından birisidir. Özellikle çiftler nişan ve düğün fotoğraflarında peri bacaları konseptini tercih etmektedir. Peri bacaları hem masalsı hem de nostaljik bir hava oluşturmaktadır. 

 

Sıcak Hava Balonu 

Sıcak hava balonu Kapadokya ile o kadar özdeşleşmiştir ki balon turları her zaman doludur. Balon turu her yıl milyonlarca kişiyi Kapadokya’ya getirir. Sabah gün doğumuyla birlikte balonlar Kapadokya’nın semalarında süzülürler. 1 saat süren bu an hiç bitsin istemezsiniz. Kapadokya’nın eşsiz vadilerini, peri bacalarını ve tüm güzelliklerini güneşin ilk ışıklarıyla görürsünüz. Bu manzaralar fotoğraf çekimine adeta davetiye çıkartır. Kapadokya balon turu yapmak kadar balon turlarını izlemek de popülerdir. Bunun için yürüyüş turları düzenlenmektedir. Sıcak hava balonları, görenleri masalsı anlara götürmektedir. Balonların yer aldığı fotoğraflar pek çok kişinin ilgilisini çekmektedir. Romantik bir fotoğraf çekimi oluşturmak isteyen çiftler için oldukça idealdir. Kapadokya fotoğraf çekimi için vazgeçilmez bir konsept oluşturan balonlar, en popüler dış çekim mekanlarındandır. 

Kapadokya At Turu, Göreme, Vadiler, Fiyatları

Kapadokya Vadileri 

Kapadokya’da görülmeye değer pek çok vadi bulunmaktadır. Bu vadilerde pek çok tarihi yapıya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda bu vadilerde yürüyüş turları, atv turu, arabalı turlar, at turu gibi pek çok tur düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak Kapadokya’nın meşhur vadilerini keşfedebilirsiniz. Vadiler fotoğraf çekilmek için harika bir ambiyansa sahiptir. Gün doğumu ve gün batımında romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Kapadokya fotoğraf çekimi her vadide farklı güzellikte ortaya çıkmaktadır. Aşıklar Vadisi, gerçek bir hikâyeden almıştır adını. Kızılçukur Vadisi ise gün batımındaki kızıllığından. Güvercinlik Vadisi, güvercinleri ile meşhurdur. Güllüdere Vadisi, gün içerisinde büründüğü gül renginden adını almıştır. Tüm bu vadiler Kapadokya fotoğraf çekimi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Düğün fotoğrafları, nişan fotoğrafları gibi panoramik çekimler çiftler tarafından yoğun talep görmektedir. 

Yılkı Atları 

 

Kapadokya, Persler zamanında güzel atlar ülkesi adını yılkı atlarından almıştır. Yılkı atları, bölgede serbest dolaşan at anlamına gelmektedir. Kapadokya’da pek çok at çiftliği bulunmaktadır. Burada atlar özel olarak yetiştirilmektedir. At turu yapmak Kapadokya’da oldukça popülerdir. At turu ile Kapadokya’nın ünlü vadilerini keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra at turları evlilik teklifi organizasyonlarında da kullanılmaktadır. Kapadokya fotoğraf çekimi için yılkı atları önemli bir dekordur. Düğün ve nişan fotoğraflarında çok sık tercih edilmektedir. Atlarla yapılan çekimlere bayılacaksınız. Peri bacaları, gün batımı ve yılkı atları bir araya geldiğinde gözünüzü doyuracak bir manzara, fotoğraflarınızda sizlere eşlik edecek. 

 

Kilim Mağazaları 

Kapadokya kilim mağazaları bölgenin otantik ve mistik havasını yansıtmaktadır. Dokuma kilimleri görmek ve almak isterseniz bu mağazalara uğrayabilirsiniz. Bu mağazalar kilim satmak dışında Kapadokya fotoğraf çekimi için de kullanılmaktadır. İsterseniz drone ile yukarıdan fotoğraflar da çekilmektedir. Hem kilimler hem de kilim mağazası sizi yüzyıllar öncesine götürecek. Bu sebeple düğün ve nişan çekimini nostaljik bir ortamda yapmak isteyen çiftler kilim mağazalarını tercih etmektedir. Fotoğraf çekilmek için girdiğinizde dört bir yanınız kilimlerle çeviri bir alana gireceksiniz. Kilimler, sizi hipnotize edecek kadar göz kamaştırıcı olacak. Yukarıya doğru poz verirken ışıklar içerinde harika fotoğraflarınız olacak. Kilim mağazalarında drone ile çekilen fotoğraflar alışılmışın dışında oluyor. Kilimler çok hoşunuza giderse, evinize dilediğiniz boyutta bir kilim sipariş edebilirsiniz. Fotoğraflar için kullanılan kilimlerin dışında pek çok farklı boyutta kilimler de bulunmaktadır.   

Kapadokya Fotoğraf Çekimi, Kapadokya Fotoğraf Çekimi Fiyatları, Kapadokya Fotoğrafları

Kapadokya Düğün Fotoğrafçısı 

İyi bir Kapadokya düğün fotoğrafçısı seçmek oldukça önemlidir. Garip düğün pozları vermek yerine enerjisinin yansıdığı fotoğraflar ister herkes. Üstelik bunun için çok fazla kafa yormanıza da gerek yok. HTR Turkey Tours sizin için en iyi Kapadokya düğün fotoğrafçısı seçeneklerini sunacaktır. Aklınızda soru işareti kalmadan çok eğleneceğiniz pozlar tam da sizin istediğiniz gibi ortaya çıkacak. Kapadokya fotoğrafları çekimi için pek çok farklı konsepte sahiptir. Özellikle düğün ve nişan fotoğraf çekimlerine talep oldukça fazladır. Bazı fotoğrafçılar tek bir konseptte çekim yaparken bazıları farklı konsept seçenekleri sunabilmektedir. HTR Turkey Tours ile iletime geçerek buna karar verebilirsiniz. Kapadokya fotoğraf çekimi seçeneklerini detaylı olarak konuşabilirsiniz. Peri bacaları, sıcak hava balonu ve vadi çekimleri arasında zevkle tercih yaparken aklınız hep diğerinde kalacak. Drone çekimleri ve panoramik çekimler sonsuza dek sizinle bu anları paylaşacak. Kilim mağazalarını gezerken, belki tarihin kokusunu alacaksınız. Gün batımında yılkı atları eşliğinde bir manzarada sevdiğinize tekrardan aşık olacaksınız. 

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Evlilik Teklifi 

Kapadokya fotoğraf çekimi her evlilik teklifi organizasyonunda bulunmaktadır. Evlilik teklifi için pek çok konsept bulmak mümkün. İçlerinde en çok tercih edilen Kapadokya balon turu evlilik teklifidir. Sabahın erken saatlerinde balon turu bittikten sonra evlenme teklifi ve organizasyon gerçekleşir. Daha sonra fotoğraf çekimleri ve video çekimleri yapılmaktadır. Sizin için özel bir klip de hazırlanacaktır. Kapadokya fotograf çekimi için balon turunun dışında farklı konseptler de vardır. Dilerseniz Kapadokya’nın vadilerini keşfetmek için ATV turu, at turu veya arabalı turlara katılabilirsiniz. Tüm bu konseptler evlilik teklifi organizasyonuyla birlikte yapılabilmektedir. ATV turu, oldukça heyecanlı ve adrenalin barındıran bir turdur. Bununla birlikte evlilik teklifi organizasyonu tam bir duygu şöleni olabilir. At turu evlenme teklifi organizasyonu daha geleneksel bir hava yaratabilir. Atlar sizlere daha sakin bir keşif deneyimi sunmaktadır. Güzel atlar ülkesi olarak bilinen Kapadokya’da at turu oldukça tercih edilen organizasyonlardan birisidir. Evlilik teklifiniz sonrası harika bir organizasyon gerçekleşecek ve çok güzel fotoğraflara sahip olacaksınız. 

Kapadokya Balon İzleme Turu, Balon İzleme Turları Kapadokya, Fiyatları, Balonlar Kaçta Uçar

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Gün Batımı 

Gün batımı Kapadokya fotoğraf çekimi için harika bir ortam yaratmaktadır. Ayrıca Kapadokya’da gün batımını her seferinde farklı bir noktadan izleyebilirsiniz. Harika gün batımı manzaraları olan pek çok vadi bulunmaktadır. Elbette bu vadilerin her birinde gün batımı izlemek için zamanınız olmayabilir. Katılacağınız yürüyüş turları, atv turu, at turu ya da arabalı turlar sizi en güzel manzaralı tepelere götürecektir. Ayrıca gün batımını izlemek için bu turları gün batımı saatinde ayarlayabilirsiniz. Bu turlara Kapadokya fotoğraf çekimi organizasyonu da ekletebilirsiniz. HTR Turkey Tours ile iletişime geçerek dilediğiniz aktiviteye rezervasyon yaptırabilirsiniz. Üstelik bu aktiviteleri özel taleplerle kişiselleştirebilirsiniz. 

Kapadokya Fotoğraf Çekimi Fiyatları 

Kapadokya fotoğraf çekimi fiyatları konseptlere göre değişik göstermektedir. Öyle ki Kapadokya’da pek çok konsept bulunmaktadır. Uçsuz bucaksız gibi görünen vadilerden, güneş ışıklarını içine çeken peri bacalarına kadar sayısız seçenek bulunuyor. Elbette Kapadokya yalnızca bunlarla sınırlı değil. Günün ilk ışıklarında süzülen sıcak hava balonlarından bahsetmezsek olmaz. Güzel atlar ülkesinin yılkı atlarından da söz etmeliyiz. Dokuma kilimleri ile ünlü Kapadokya’nın kilim mağazalarından konu açılınca otantik bir havaya gidiyorsunuz. Kapadokya fotoğraf çekimi fiyatları tüm bu konseptlerin çeşidine, saatine ve manzarasına göre değişiklik gösterebilir. Net bir fiyat verilmemekle birlikte yaklaşık olarak 160 Euro’dan başlamaktadır. Panoramik ve drone çekimleri ile profesyonel fotoğraflarınıza hayran olacağınızı garanti ediyoruz. Eğer seçenekler arasında kararsız kalırsanız ve en uygun teklifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. HTR Turkey Tours sorunsuz ve keyifli bir çekim için sizlere gerekli desteği sağlamaktadır. Kartpostallık resimlerinizi uzun zaman sonra bile bir masal gibi hatırlayacağınızdan eminiz. Sizlere bolca mutluluklar dileriz. 

Yorum yapın