Kapadokya Jeep Safari Turu

Kapadokya Jeep Safari Turu 

Kapadokya, bu yüzyıldan değilmişcesine olan mistik görüntüsüyle misafirlerine etkileyici bir zaman dilimi armağan eder. Türkiye’nin eşsiz güzellikteki turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya, yıllardır hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlar. Cennetten bir köşeyi andıran bu coğrafya misafirlerine pek çok aktiviteyi aynı anda sunar. Kapadokya at turu, atv turu, balon turu hatta yamaç paraşütü gibi etkinliklerle ziyaretçilerine unutamayacağı dakikalar yaşatır. Kapadokya Jeep Safari Turu ise adrenalin dolu bir maceranın kapılarını aralar. Çok daha eğlenceli ve aksiyon dolu Jeep Safari Turu boyunca Kapadokya’nın pek çok vadisini, köyünü, kiliselerini, camilerini, tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı yakalarsınız. Aynı zamanda bu bölgeleri uzman bir rehber tarafından dinleyebilirsiniz. En sonunda ise Kapadokya Jeep Safari Turu gezinizi “bir kez daha tekrarlamalıyım” düşüncesiyle sonlandırırsınız. 

Kapadokya Jeep Safari Turu Ne Zaman Yapılır? 

Kapadokya jeep safari turu için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Yılın her zamanı Kapadokya’da yapılan bu heyecan dolu maceranın bir parçası olabilirsiniz. Ayrıca safari araçları 4×4 jeepler olduğu için kötü havalara ve engebeli arazi şartlarına oldukça uygundur. Yalnızca safari turu düşünüyorsanız mevsim koşulları önemli bir etken değildir. Fakat balon turu ya da başka aktiviteleri de yapmayı istiyorsanız rüzgar etkisini göz önünde bulundurarak hareket etmeniz gerekmektedir. Gün içinde ise gün doğumu ve gün batımı en çok tercih edilen zaman dilimleridir. Kapadokya Jeep Safari Turu’nun gün doğumu ve gün batımında sıkça tercih edilmesinin sebebi, panaromik noktalarda durarak gökyüzünün sunduğu görsel şölen altında eşsiz manzarayı fotoğraflamaktır. Ayrıca Kapadokya Balon Turu da en çok bu saatlerde başlamaktadır. Gökyüzünde renklerin dans ettiği bu vakitlerde balonların da eşlik ettiği kareler bu unutamayacağınız zamanları mükemmel fotoğraflara dönüştürür. 

Kapadokya Jeep Safari Fiyatları, Jeep Safari Nerede Yapılır? Bana en yakın jeep safari

Kapadokya Jeep Safari Turu Ne Kadar Sürer? 

Jeep Safari Turları 2 saat sürer. Zaman dilimine tur firmasıyla konuşarak karar verebilirsiniz. Ancak bu süreyi uzatmak veya kısaltmak sizin tercihinize bağlıdır. Jeep Safari Turu, Kapadokya Balon Turu gibi erken saatlerde başlar. Otelinizden yaklaşık olarak 1 saat önce alınır ve turun başlayacağı noktaya götürülürsünüz. Eğer gün doğumunda bir safari turu tercih ederseniz saat sabah 5.00-6.00 gibi maceranız başlar. Ayrıca safari aracını tur firmasının özel şoförleri kullanır ve sizlere geçtiğiniz her bölgeyi detaylıca anlatan rehberler eşlik eder. Yemek için molalar vererek dinlenebilirsiniz. Bu molalarda çoğunlukla sucuk ekmek gibi atıştırmalıklar yersiniz. Saat 8.30 gibi sonlanan turun sonunda şarap ve ikramlar eşliğinde keyifle dinlenirsiniz. Gün batımında Jeep Safari Turu’na çıkmayı daha uygun bulursanız yaz aylarında saat 17.00-19.00; kışı aylarında ise 14.00-16.00 civarında turunuz başlar. Turunuz bittikten sonra transfer işlemleriyle otelinize bırakılırsınız. 

Kapadokya Jeep Safari Turu Kaç Kişi Yapılır? 

Safari arabası kapasitesi 4 kişiliktir. En az 2 kişilik veya en fazla 4 kişilik olmaktadır. Kalabalık bir grup olarak geldiyseniz mümkün olduğunca aynı araçla turunuza başlarsınız. Ayrıca tek araç yetersiz olduğu takdirde 2. aracı tarafınıza tahsis ederler. Araçta rehber ve aracı kullanan şoför de sizinle birlikte tura çıkar. Jeep Safari Turları’nı grup olarak yapmanız tavsiye edilmektedir. Sizin için daha eğlenceli ve hareketli bir tur olur. Rahat rahat fotoğraflar çeker ve anılar biriktirebilirsiniz. 

Kapadokya Jeep Safari Turu Gezilecek Yerler 

Kapadokya çok geniş ve bitmek bilmeyen bir coğrafyadır. Doğanın kendi elleriyle işlediği bu bölge, sayısız tarihi, dini ve kültürel değere sahiptir. Jeep Safari Turu boyunca bu değerlerin yalnızca bir kısmına hakim olursunuz. 

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın popüler vadilerinden biridir. Çok sık fotoğraf çekimi yapılan bir bölgedir. Meşhur ‘Nazar Boncuklu Ağaç’ burada yer alır. 

Hallaç Manastırı

Ortahisar’a 1 km. uzaklıkta olan manastır, 11. yüzyıldan günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Fakat doğal afetlere dayanamadığı için yavaş yavaş çökmeye başlamıştır. Büyük bir kütle üzerine inşa edilen manastırın, afetlerden geriye kalan sağlam kısmını Kapadokya Jeep Safari Turu’na katılarak görebilirsiniz. 

Ortahisar Panorama

Otantik bir görünüme sahip olan bölge, yüksek bir kesimde bulunmaktadır. Ortahisar bölgesi de yine gezilesi pek çok mekana sahiptir. Bu panorama noktalarında özellikle gün doğumu ve gün batımı zamanlarında çok güzel manzaralar ortaya çıkmaktadır.

Kapadokya

Güllüdere Vadisi Panorama

Kapadokya’nın en iyi trekking yapılan vadilerinden biridir. Birçok tarihi ve dini yapıtı içerisinde barındırır. Peri bacalarının muhteşem görüntüsüne badem ve kayısı ağaçları renk katar. 

 

Pancarlık Vadisi

Spor faaliyetlerinin ve yürüyüşlerin en sık rotasıdır diyebiliriz. Güneşin kayalar üzerinde oynadığı renk oyunları muhteşem bir görüntü sergiler. Vadi, Ürgüp’e 5 km. uzaklıktadır. 

Aşk Vadisi

Kapadokya’nın ziyaretiçisi hiç eksik olmayan vadisidir. Özellikle fotoğraf ve video çekimi yapmak için çok tercih edilmektedir. Yüksek kesimde yer alan bir vadi olduğu için balon seyri buradan yapılmaktadır. Rüzgarın esme yönüne göre balonlara en yakın olabileceğiniz nokta burasıdır.

Kızılırmak Sallanan Köprü

Yeşilin en güzel tonlarına burada şahit olabilirsiniz. 

Hayal Vadisi

Bir diğer adıyla Dervent Vadisi, birçok kilise, manastır ve mağaraya ev sahipliği yapar. Ayrıca güneşin kayalar üzerinde yarattığı renkten dolayı Pembe Vadi olarak da anılmaktadır. Siz de efsanelere konu olan Hayal Vadisi hakkında söylenenleri dinlemek için Kapadokya Jeep Safari Turu’nu kaçırmayın. 

Paşabağ Rahipler Vadisi

Rahip ve keşişlerin inzivaya çekildiği bölge olarak bilinen Paşabağ Vadisi, Rahipler Vadisi olarak da anılır. Ruhani bir atmosfere sahip olan bölge irili ufaklı dizilen peri bacalarıyla gizemli bir görünüm sunar. 

Gemil Dağı

Uçhisar bölgesine 3 km. uzaklıktadır. Eski zamanlarda Gemil Dağı’ndan bölgeye su taşındığı bilinmektedir. 

Mustafapaşa Köyü

Kapadokya’nın kültürel, tarihi ve dini anlamda en zengin köylerinden biri denilebilir. Birçok kilise, manastıra ev sahipliği yapan köy, 2021 yılında en iyi turizm köyü seçilmiştir. Asmalı Konak dizisinin çekildiği konağın bulunduğu köydür. 

Bu bahsettiğimiz rota tercih ettiğiniz tur firmasına ve belirlediğiniz zaman dilimine göre değişiklik gösterebilir. Jeep Safari Turu boyunca Kapadokya’ya bir kez daha hayran kalırsınız. Doğanın dantel işler gibi işlediği bu coğrafya, eskiye dair her şeyi hala içinde barındırır. Kapadokya halkı ise geçmişe dair birçok şeyi yaşatmaya devam ederek günümüze taşımıştır. 

Jeep Safari Turu kapadokya, Kapadokya Jeep Safari Aktivitesi, Safari Turu Kapadokya

Kapadokya Jeep Safari Turu’na Dahil Olan Hizmetler Nelerdir? 

Kusursuz bir Jeep Safari Turu yaşamanız için tur firmaları pek çok detayı düşünerek hizmetleri içerisine dahil eder. Ek bir ücret ödemeden alacağınız hizmetler şu şekildedir:

  • Transfer işlemleri 
  • Kask ve maske gibi tur ekipmanları 
  • Sigorta 
  • Profesyonel şöfor hizmeti 
  • Şampanya kutlamaları 
  • Yemek molası 
  • Safari arabası yakıtı 
  • Dezenfektan ve maske hizmeti 
  • İkramlar 

Her tur firması aynı konsepti belirlemez. Bu nedenle tura dahil hizmetleri acentenize sorarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. 

Kapadokya Jeep Safari Turu’na Kimler Katılamaz? 

Kapadokya Jeep Safari Turu sizlere aksiyon dolu bir deneyim vadeder. Bu eğlenceli ve bir o kadar hızlı tur, hem mutluluğunuzu hem de güvenliğinizi düşünür. Bu sebeple tura katılacak kişilere ufak kısıtlamalar getirilir. İlk olarak 4 yaş altındaki çocukların Jeep Safari Turu’na katılması mümkün değildir. Aynı zamanda hamile kadınların da Jeep Safari Turu’na katılmalarına müsade edilmemektedir. Bunun dışında kalp hastalığı olanların, sırtında ve belinde sorun olanların bir de boyun ağrısı çekenlerin katılması uygun değildir. Kapadokya Jeep Safari Turu’na katılamayan misafirler üzülmesin. Çünkü Kapadokya’da herkes için uygun bir aktivite bulunmaktadır. 

Jeep Safari Turu kapadokya, Kapadokya Jeep Safari Aktivitesi, Safari Turu Kapadokya

Kapadokya Jeep Safari Turu’nda Ne Giyilir? 

Jeep Safari Turu biraz tozlu biraz çamurlu bir aktivitedir. Yaz aylarında ve kış aylarında farklı farklı etkiler bırakır. Öncelikle misafirlere önerimiz, rahat ve esnek kıyafetler giymeleridir. Yaz aylarında ince bir pantolon ya da eşofman, rahat sandaletler ve bir tişört iş görür. Turun erken saatlerde başladığı düşünülürse üzerinize bir hırka ya da şal almanızı öneririz. Gün doğumundan sonra güneş çok fazla benliğini göstermeye başlar. Bu sebeple başınıza bir şapka ya da eşarp almanız tavsiye ederiz. Tabi güneş gözlüğü de unutulmamalıdır. Ayrıca güneşin kavurucu etkisinden zarar görmemek adına otelden çıkmadan önce yüzünüze ve vücudunuzun güneş gören kısımlarına güneş kremi sürmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca kış aylarında daha dikkatli giymeniz gerekir. Yine pantolon, bot, mont ve bereyle üşümeden jeep safari turunu tamamlayabilirsiniz. 

Kapadokya Jeep Safari Turu Güncel Fiyatları 

Kapadokya Jeep Safari Turu fiyatları için net bir rakam söylemek pek mümkün değildir. Turun kapsamı, süresi, hizmete dahil olmayan talepler doğrultusunda fiyat aralığı genişler. Sizin isteğinize bağlı olarak 2-3 ya da 4-5 saatlik olarak turlar ayarlanabilir. Tüm destinasyonları gezmek isterseniz zaman dilimi genişletilebilir. Tura dahil olmayan hizmetlerden olan kahvaltı talep edebilirsiniz. Bu istekler çerçevesinde fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca tercih ettiğiniz acentenin sunmuş olduğu konfor doğrultusunda da farklılıklar mevcuttur. Burada önceliğiniz uygun fiyatlı olmasından ziyade tecrübeli ve başarılı bir firma olmasıdır. Jeep Safari Turu için ortalama olarak bir fiyat bilgisi almak için aşağıdaki linklerden bize ulaşabilirsiniz. Fakat hızlı değişen koşullardan dolayı fiyat ekseni kayma gösterebilir. Jeep Safari Turu’na katılan 4 yaşından büyük çocuklar için de bir ücret talep edilir. Bu ücret yetişkin bireylerin ödediği ücretlerden daha uygun olabilmektedir. 

1 Araç 2 Saat Tur 95 Euro. Bir araca 1 ile 4 kişi arası binilebilir.

Kapadokya’da Nerede Konaklanır? 

Kusursuz bir Kapadokya turu için tercih ettiğiniz gezi acentesi ve jeep safari yapacağınız firma büyük önem taşır. Fakat Kapadokya’da geçirdiğiniz hareketli zaman dilimi sonrasında dinleneceğiniz otel daha da büyük bir önem arz eder. Bu nedenle önceliği müşteri memnuniyeti olan bir otel tercih etmeniz gerekir. Temizliği maksimum düzeyde tutan ve misafirlerinin taleplerine hızlı şekilde yanıt veren bir otelde konaklamanız Kapadokya’dan mutlu ayrılmanızı sağlar. Sizler için araştırıp, kalitesini yerinde onayladığımız MDC Cave Hotel’i tüm misafirlerimize tavsiye edebiliriz. Ayrıca güleryüzlü otel çalışanları size kendinizi özel hissettirir. Yeşili önemseyen ve hayvan dostu olan otel yönetimi yanınızda getirdiğiniz minik dostlarınız için gerekli ortamı sağlayarak sizi tatmin eder. Farklı kişi kapasitesine sahip oda seçenekleriyle tüm beklentilere hitap eden MDC Cave Hotel, çocuklarınız için de güvenli bir ortam sunar. Aynı zamanda hamamlı oda, jakuzili oda, mağara oda ve şömineli oda gibi seçenekleri mevcuttur.

Kapadokya Jeep Safari Turu fiyat bilgisi almak için lütfen aşağıdaki iletişim linkine tıklayın.

Jeep Safari Turu Fiyat İletişim

Yorum yapın