Kapadokya Jet Boat Turu

Kapadokya Jet Boat Turu

Eşsiz doğal güzelliği ve farklı mimari yapılarıyla ön plana çıkan Kapadokya’da, yılın belirli aylarında farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler arasında özellikle bahar ve yaz aylarında hazırlanan Jet Boat Turu’na büyük talep vardır. Kapadokya Jet Boat Turu özellikle son dönemde civarda popüler hale gelmiş etkinliklerin başında yer almaktadır. Kapadokya Jet Boat, özel olarak tasarlanmış bot yardımıyla sizi Kapadokya’nın belirlenmiş noktalarında gezdiren güzel bir sosyal etkinlik olarak tanımlanmaktadır. Son dönemde Türkiye’de değer artışı yaşayan faaliyetlerden biri olan Jet Boat Turu özellikle Kapadokya çevresinde oldukça popülerdir. Bölgenin tarihini dokusunu ve kalıntılarını keşfetmeye gelen turistler, Kapadokya Jet Boat hizmetinden memnun kaldıklarını belirtmektedir. Adrenalinin doruk seviyelere ulaştığı ve farklı bir deneyim kazandıran bu sosyal aktivite sizi beklemektedir. 

Doğal ve tarihi yapılarıyla yüzyıllardır süregelen ve peri bacalarıyla ünlü olan Kapadokya, yoğun turist akışına maruz kalmaktadır. Medeniyetler şehri olarak tarih kitaplarında geçen Kapadokya, ilk Hristiyanların barınma gibi ihtiyaçlarını gidermiştir. Aynı zamanda bölgenin Türk boylarının eline geçmesi, nüfusun etnik ve dini yapıdan çeşitlenmesine vesile olmuştur. Bu yüzden Kapadokya gerek Hristiyan tarihi gerekse Türk tarihi açısından önemli bir yerleşim birimidir. Aynı zamanda bölgede bulunan kilise, manastır, cami ve medrese gibi farklı ibadethanelerle bölge, çeşitli din inanışlarının merkezi kabul edilmektedir. Dini ve etnik bakımından bu derece önemli bir bölge üzerinde yapılan sosyal aktiviteler de oldukça çeşitlenmiştir. Jet turlarının yanı sıra turistlerin daha kaliteli tatil yapmaları için birçok sosyal aktivite yer almaktadır. Yer alan tüm bu sosyal aktiviteler çeşitli noktalarda turistlerin bölgeyi daha yakından tanımalarına fırsat sağlamaktadır.  

Kapadokya Jet Boat Turu, Jet Boat Turu Fiyatları, Red River

Kapadokya Jet Boat Turu Bilgileri

Jet Boat Kapadokya hizmetleri özellikle son dönemde turistlerin yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin edinmek istediği bir tecrübe olan jet turlarının kendisine çeken bir havası bulunmaktadır. Çekici ve farklı özelliğinin bulunması ve adrenalin doruklara çıktığı bu sosyal faaliyet Kapadokya’da popüler hale gelmektedir. Aynı zamanda İstanbul gibi nüfus oranı yüksek şehirlerden gelen turistler Kapadokya Boat Jet Turu’na daha ılımlı yaklaşmaktadır. Turistler, alışmış oldukları deneyimden farklı olarak edindiği bu tecrübeyi hayatının her alanında kendisiyle taşımaktadır.  

Özel bir motorun jet üzerine kurulumu sonrasında bir tekne yardımıyla farklı manevra hareketlerinin yapılmasına Jet Boat Turu denilmektedir. Ülkemizde Jet Boat sektörü yeteri kadar ilgi görmemektedir. Son dönemde Kapadokya üzerinde planlanan değişikliklerle Boat Jet Turu hizmeti verilmeye başlandı. Fakat Jet Boat Turu Kapadokya civarında bulunan diğer sosyal aktivitelere oranla daha tehlikeli ve yüksek adrenalinin bulunduğu bir faaliyettir. Bu yüzden Kapadokya Jet Boat Turu hizmetlerinden yararlanmak isteyen turistlerin yaş aralığına bakılmaktadır. Aynı zamanda bu hizmetten kendi rızasıyla herhangi bir baskı altında kalmadan aldığına dair belge imzalamaktadır. Bu sayede etkinlik süresi boyunca müşterinin yaşayacağı tüm problemler kişinin kendi sorumluluğu çerçevesine girmektedir. 

Kapadokya civarında yapılmaya başlayan Jet Boat Turları sürekli olarak sıkı kontrollere tabi tutulmaktadır. Çünkü kısa sürede yüksek hızlara çıkan tekne, olası problemlerde insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu yüzden gerek devlet ve yetkili personeller gerekse firma tarafından tekneler sürekli gözetim ve bakım altındadır. Olası tüm aksaklıkların önüne geçerek turistlerin daha sağlıklı jet turu yapmaları amaçlanmaktadır. Bu amacı yerine getirmek için Kapadokya civarında kurulan ilk firma ‘’Kapadokya Jet Boat ve Gondola’’ firması olmuştur. Kapadokya Jet Boat Gondola ekibi ilk kez Kapadokya civarında jet turu düzenleyen firma olmuştur. Günümüzde açılan yeni firmalarla birlikte güvenlik önlemleri çerçevesinde Kapadokya Jet Boat Turu imkânı sunulmaktadır.  

Kapadokya Jet Boat Turu ve Yaş Aralığı  

Kapadokya içerisinde yapılan Jet Boat Turları kapsamında belirlenmiş bir yaş aralığı bulunmaktadır. Bu yaş aralığının belirlenmesinde etkili olan unsurlar arasında kişi sağlığı ve gelişmişlik durumu yer almaktadır. Aynı zamanda kalp rahatsızlığı olan turistler de kesinlikle Jet Boat Turu’na katılmamalılar. Çünkü yüksek adrenalin seviyesi kalbin çalışma hızını arttırmaktadır.  

Kalbin normal değerlerinin üzerine çıkan çalışma hızı damarların da hızlı çalışmasına ve sıkışmasına neden olur. Bu yüzden kalp rahatsızlığı olan turistlerin Jet Boat Turu faaliyetlerine katılmaları tavsiye edilmemektedir. Aynı zamanda hamile olan kadınların ve panik atak rahatsızlığı olanların Jet Boat Turu’na katılmaları sağlık açısından risklidir. Olası insan sağlığı sorunlarını minimal düzeye indirgemek için bu kurallar vardır. Ayrıca bu tür sağlık problemi olanların aksiyonlu faaliyetlere katılmaları olumsuz sonuçların doğmasına neden olabilir. Kapadokya Jet Turu imkanlarından yararlanmak için 9-10 yaşından büyük olmak ve 1 metre 20 cm boydan uzun olmak gerekmektedir. Fakat yine de 9-10 yaşındaki çocukların yanında refakatçi bulundurmaları zorunludur. Kalabalık bir grubun içerisinde 9-10 yaşlarında ki bi çocuğun tek başına kaybolma ihtimali oldukça yüksektir. 60 yaş üstü misafirlerin de Kapadokya Boat Jet Turu faaliyetlerine katılmamaları önerilmektedir.   

Kapadokya Jet Boat Turu, Jet Boat Turu Fiyatları, Red River

Kapadokya Jet Boat Turu Nasıl Gerçekleşmektedir? 

Turların tamamı Kızılırmak ve çevresinde gerçekleşmektedir. Kızılırmak Nehri, derin bir su haznesini bünyesinde barındırması ile bu tür faaliyetlerin gerçekleşmesi için en uygun noktalardır. 360 derece ‘hamilton’ adı verilen dönüşlerin gerçekleştiği jet turları ile adrenalini doruklarına kadar yaşayacaksınız. Alışılagelmiş deneyimlerin ve sıradan sosyal faaliyetlerin yanı sıra Türkiye’de ve Kapadokya’da popüler hale gelen jet turlarına katılabilirsiniz.  

En yüksek dozda adrenalinin yaşandığı bu faaliyetler sürat meraklılarını beklemektedir. Kapadokya Jet Boat Turları 10 ile 15 dakika arası sürmektedir. Bu süre zarfı ilk kez Jet Turu faaliyeti deneyimleyecek olan müşterilerin gözüne az görünmektedir. Fakat deneyim gerçekleştikten sonra misafirler, gerçekten de bu süre zarfının insan sağlığı için yeterli düzeyde olduğu kanısına varmaktadırlar. Aynı zamanda görevliler, Kapadokya Jet Boat Turu başlamadan önce tüm misafirlere can yeleği giydirmektedirler.  

Jet Boat Turları ortalama olarak bir aracın hızına ulaşmaktadır. Bu yüzden yüksek hız esnasında kişi kalabalığının da beraberinde misafirlerin bottan düşmeleri olasıdır. Bu türden bir olay gerçekleştiği durumlarda misafirlerin üzerinde bulunan can yelekleri devreye girmektedir. Can yelekleri olası sorunlara karşı açılmakta ve kişinin su üzerinde kalmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda can yelekleri kırmızı veya turuncu renkleri sayesinde kendisini belli etmektedir. Bu sayede arama kurtarma ekibi zor şartlarda dahi can yelekleri sayesinde kaybolan kişiyi rahatlıkla bulmaktadır. Bu yüzden Jet Boat Kapadokya faaliyetlerinde kesinlikle can yeleği giymek zorunludur. 

Kapadokya Jet Boat Turu Saatleri  

Jet Boat Turu hizmetleri çoğunlukla öğleden sonra ve hafta içi günlerinde gerçekleşmektedir. Yaz aylarında tatil dönemine denk düşen aylarda Kapadokya Jet Boat Turu faaliyetleri de yoğunlaşmaktadır. Adrenalinin doruklarına kadar yaşandığı bu faaliyetin öğleden sonra gerçekleşmesinde turistlerin sabah kahvaltıları etkili olmaktadır. Aynı zamanda turistlerin gece geç vakitlere kadar Kapadokya’nın tadını çıkartmaları ve geç uyanmaları da etkilidir. Bunun yanı sıra Jet Boat Turu için sabah erken saatlerde teknelerin son bakımları yapılmaktadır. Bu sayede olası sorunların önüne geçilmektedir. 

Kapadokya Jet Boat Turu Amacı 

Son dönemde ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın pek çok farklı noktasında Jet Turları’na olan ilgi artmıştır. İnsanların daha farklı etkinliklerin peşinden koşması Jet Boat Turu gibi faaliyetlerin artmasına vesile olmuştur. Aynı zamanda hız ve adrenalin tutkusuna sahip olanların en çok keyif aldığı başlıca faaliyet elbette ki Jet Boat Turu’dur. Farklı bir deneyimin adresi Kapadokya Jet Boat, misafirlerini beklemektedir. Kapadokya’nın tüm noktaları gezdikten sonra stres atmak ve rahatlamak için Jet Boat Turu’na eşlik edebilirsiniz. Suyun üzerinde bir motorun hızlandırdığı jet gemiler, gezinizi taçlandırmanıza yardımcı olmaktadır.  

Jet Boat Turları ve Kızılırmak Nehri 

Türkiye’nin en büyük nehirlerinden biri olan Kızılırmak, 1355 kilometre uzunluğa sahiptir. Kızılırmak Türkiye sınırları içerisinde başlayarak yine Türkiye sınırları içerisinde son bulmaktadır. Nehrin Kapadokya bölgesinden geçmesi su üzeri yapılan faaliyet ve etkinlikleri tetiklemiştir. Turistlerin buluşma noktası Kapadokya’da su aktivitelerin canlılık kazanmasında Kızılırmak Nehri’nin parmağı büyüktür. Anadolu bölgesinde yaşamlarını sürdürmüş farklı medeniyetlerin en büyük su kaynağı Kızılırmak olmuştur. Aynı zamanda Kızılırmak Nehri günümüze kadar değerini kaybetmeden gelmiştir. Birçok farklı nehirle birleşen Anadolu’nun incisi Kızılırmak, tarihi olaylara da şahitlik etmiştir. Farklı tarihi kitaplara konu olan nehir, Müslüman ve Hristiyanların ihtiyaçlarına cevap olmuştur. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Kızılırmak, oldukça verimli topraklara sahiptir.  

Temiz su kaynağına komşu olan bu topraklar üzerinde farklı meyve ve sebzeler yetiştirilmiştir. Günümüzde de nehrin civarından geçen bölgelerde farklı meyve ve sebze üretimleri devam etmektedir. Sonuç olarak Kızılırmak Nehri, Anadolu coğrafyasının hem yiyecek hem su ihtiyaçlarını karşılamış hem de farklı spor aktivitelerinin gerçekleştirilmesini sağlamıştır.  

Türkiye üzerinde bulunan diğer nehirlere oranla daha geniş ve derin olması su etkinliklerini başlatmıştır. Bu tür etkinliklerin başlamasıyla turistlerin bölgeye akın etmesi paralelinde gerçekleşen olaylardandır. Anadolu’da bulunan birçok şehir üzerinden geçen Kızılırmak Nehri’ni ticari amaçlı kullanan sayılı illerin başında Aksaray gelmektedir. Kapadokya bölgesinde yoğunlaşan bu faaliyetler turistlerin de farklı bir deneyim kazanmasını sağlamıştır. Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Kızılırmak Nehri’nde düzenlenen Jet Boat Turu’na olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Nehir üzerinde başlıca etkinlikler Gondol Turu ve Jet Boat Turu’dur. Adrenalin doruklara ulaştığı ve turistlerin odak aktivitesi olan Jet Boat Turu’nda, Kızılırmak Nehri’nin küçük bölümü gezdirilmektedir. Küçük bir bölüm, yüksek hızlara ulaşan botlar yardımıyla sorunsuz gezilmektedir.  

Kapadokya Jet Boat Turu Fiyatları  

Kapadokya içerisinde düzenlenen Jet Boat Turu hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin aklındaki bir başka soruysa fiyatlardır. Bu anlamda Kapadokya’da bu hizmeti sunan sayılı firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların Kapadokya Jet Boat Fiyatları uyguladıkları tarifeler doğrultusunda şekillenmektedir. Kapadokya Jet Boat Turu fiyatı kişi başı 40 Euro’dur. HTR Turkey Tours acentesi sizlere için uygun turları bulmanızda yardımcı olmaktadır. 

Yorum yapın