Kapadokya Şömineli Oda

Kapadokya Şömineli Oda

Kapadokya birbirinden etkileyici doğal ve tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu doğal ve tarihi mirasları ile Kapadokya yeryüzünde cennetten bir köşe gibidir. Eşi benzeri bulunmayan peri bacaları ve vadileri ile oldukça ilgi çekmektedir. Bunun yanı sıra, kolay oyulan kayalara inşa edilmiş çok sayıda mağara da Kapadokya’da bulunmaktadır. Bu nedenle, yerli ve yabancı turistler Kapadokya’yı sıklıkla ziyaret etmektedir. Ayrıca, manzaraları ve yarattığı atmosfer ile Kapadokya masal gibi bir tatil için en uygun yerdir. Nostaljik ve otantik dokusu ile birleşen romantik atmosferi çiftlerin de Kapadokya’yı tatil için tercih etmesini sağlamaktadır. Ayrıca, Kapadokya’nın kendine has dokusu mağara ve taş otelleri ve özel odaları ile daha da güzelleşmektedir. Geçmişte barınak olarak kullanılmış oldukça eski mağaralara inşa edilen oteller Kapadokya’nın dokusu ile uyum içerisindedir. Bunun dışında, doğal taş kullanılarak yapılan oteller de mevcuttur. Bu oteller yapılarının ilgi çekici olmasının yanında oda çeşitleri ile de dikkat çekmektedir. Kapadokya şömineli oda bunlar arasındadır. 

Kapadokya otelleri yapısı, mimarisi ve odaları ile oldukça çeşitlilik göstermektedir. Her ihtiyaca ve zevke uygun oda bulmak mümkündür. Bunlar arasında, Kapadokya Havuzlu Oda, Kapadokya Jakuzili Oda ve Kapadokya Şömineli Oda gibi oda çeşitleri vardır. Özellikle balayı çiftleri şömineli oda çeşidine oldukça rağbet göstermektedir. Çiftlerin baş başa romantik ve huzurlu vakit geçirmeleri için Kapadokya şömineli oda kaçırılmaz bir fırsattır. Ayrıca, ateşin insanları birbirine yaklaştırdığı ve bulunduğu ortama sıcaklık yaydığı da bilinmektedir. Bu nedenle, çiftler ve huzurlu vakit geçirmek isteyen aileler şömineli odayı tercih etmektedir. Kapadokya’nın romantik ve nostaljik havası ile birleşen şömine, ziyaretçilere benzersiz bir atmosfer sunmaktadır. Ateşin başında hoş bir içecek eşliğinde geçirilen vakit oldukça keyiflidir. Bunun yanı sıra, odada bulunan şömineye ek imkanlar da çiftlerin huzurlu bir tatil geçirmesini sağlamaktadır. Örneğin, içerisinde jakuzi ve şömine bulunan bir odada kalmak çiftlerin tatilini daha da güzelleştirmektedir. Bu nedenle, özellikle balayı çiftleri hem jakuzili hem de şömineli odaları daha çok tercih etmektedir. 

Kapadokya Şömineli Otel, Kapadokya Şömineli Oda, Şömine ve Şarap

Kapadokya Odasında Şömine Olan Otel 

Kapadokya bölgesi doğal ve tarihi güzellikleri sebebiyle çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu nedenle, bölgede çok sayıda otel bulunmaktadır. Bu oteller yapısına, konseptine ve oda çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Ancak, Kapadokya ziyaretçilerinin en çok tercih ettiği otel çeşidi Kapadokya mağara otellerdir. Çünkü, mağara oteller Kapadokya ruhunu ve nostaljik dokusunu başarılı bir biçimde yansıtmaktadır. Kapadokya mağara oteller oldukça eski mağaraların içerisine oyularak inşa edilmiştir. Dekorasyonu ile birlikte mağara oteller, oldukça otantik ve nostaljik bir konaklama ortamı sunmaktadır. Kapadokya mağara otel olarak bilinen otellerin bir kısmı ise taş oteldir. Ancak, tamamı mağara otel özelliği gösteren oteller de bulunmaktadır. Yaklaşık 300 yıllık tarihi geçmişi ile MDC Cave Hotel mağara içerisine inşa edilmiş bir oteldir. MDC Cave Hotel’in odaları kaya oyma tekniği ile inşa edilmiştir. Ayrıca, odaların inşaasında orijinal boyutlarının korunmasına özen gösterilmiştir. Bu yüzden, MDC Cave Hotel Kapadokya ruhunu başarılı bir biçimde yansıtan oteller arasında yer almaktadır. 

MDC Cave Hotel mağara otel olma özelliğinin yanı sıra oda çeşitliliği ve sunduğu imkanlar ile dikkat çekmektedir. Bu mağara otelin her odasında jakuzi bulunmaktadır. Bu nedenle, özellikle balayı çiftlerinin Kapadokya’daki ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, otelin bazı odalarında şömine vardır. Jakuzi ile bir araya gelen şömine çiftlerin baş başa vakit geçirmesi için romantik bir ortam yaratmaktadır. Buna ek olarak, MDC Cave Hotel’in bazı odalarında Türk Hamamı da yer almaktadır. Odalarının oldukça konforlu ve lüks olması sebebiyle MDC Cave Hotel misafirlerine keyifli ve huzurlu bir Kapadokya tatili geçirme imkanı sunmaktadır. Huzurlu bir tatil geçirmek isteyen aileler ve balayı çiftleri için çeşitli odaları bulunması tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Odada bulunan şömine, görevliler tarafından yakılmaktadır. Daha sonra, misafirler dilerse ateşe odun atmaya devam edebilirler. Bunun için gerekli malzemeler de görevliler tarafından odaya getirilmektedir. Odalarının konforuna ek olarak otelde çeşitli Kapadokya turları da düzenlenmektedir. 

Kapadokya Şömineli Otel 

MDC Cave Hotel

Kapadokya zengin doğal ve tarihi güzellikleri ile her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ziyaretçilerin Kapadokya’da konaklama için en çok tercih ettiği oteller mağara otellerdir. Oldukça popüler olan Kapadokya mağara oteller bulundurdukları oda çeşitleri yönünden farklılık göstermektedir. Kapadokya şömineli oda huzurlu bir tatil deneyimlemek isteyen turistlerin en çok tercih ettiği odalardandır. Mağara otel özelliği taşıyan ve oldukça köklü tarihi ile misafirlerini büyüleyen MDC Cave Hotel’in bazı odalarında şömine bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, otelin tüm odalarında jakuzi bulunmaktadır. Türk Hamamı, jakuzi ve şöminenin bir arada bulunduğu odaları da mevcuttur. Bu yüzden, Kapadokya şömineli oda arayışında olan turistlerin ilk tercihlerinden biridir. Odalarının konforu ve otelin nostaljik dokusu oldukça otantik bir atmosfer yaratmaktadır. Bunun yanı sıra, MDC Cave Hotel sunduğu imkanlar yönünden de oldukça zengindir. Odada masaj hizmetinden, ücretsiz havaalanı transfer hizmetine uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca, otelin geniş bir bahçesi vardır. Bu bahçede üretilen organik sebzeler otelin restoranında servis edilmektedir. 

Kapadokya Şömineli Otel, Kapadokya Şömineli Oda, Şömine ve Şarap

Bunlara ek olarak, MDC Cave Hotel misafirlerinin çeşitli Kapadokya Turları’na ulaşmasına da olanak sağlamaktadır. Ayrıca, otelin kendine özel bir vadisi vardır. Bu yüzden, otelden uzaklaşmadan sakin bir yürüyüş yapmak ve doğanın tadını çıkarmak isteyen misafirler için eşsiz bir fırsattır. Kapadokya şömineli oda denince ilk akla gelen otellerden biri MDC Cave Hotel’dir. Otelin tüm odalarında jakuzi bulunmaktadır. Ek olarak, bazı odalarında şömine ve Türk Hamamı da yer almaktadır. Oteldeki şömineli odalarda jakuzi de bulunması özellikle balayı çiftleri için romantik bir ortam oluşturmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya şömineli oda isteyen balayı çiftleri bu mağara oteli sıklıkla tercih etmektedir. Odada bulunan şömine otel görevlileri tarafından yakılmaktadır. Sonrasında, misafirler dilerse ateşin yanması için odun atmaya devam edebilirler. Bunun için gerekli malzemeler de yine otel görevlileri tarafından odaya getirilmektedir. Bunun yanı sıra, ayrıca oda servisi ile şarap ve özel tabak siparişi verebilirsiniz. Böylelikle, odanızda ateşin sıcaklığı eşliğinde huzurlu bir akşam geçirebilirsiniz. 

Şömine Keyfi Kapadokya 

Şömine ve ateşin başında oturmak insanlara huzur ve dinginlik vermektedir. Ayrıca, ortama yayılan sıcaklık da insanları birbirine yaklaştırmaktadır. Özellikle sevdiğiniz insanla birlikte şömine başında geçirilen vakit oldukça keyif vericidir. Bunun yanında, hoş bir içecek ile zenginleşen şömine keyfi Kapadokya tatillerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu sıcaklık özellikle çiftlerin baş başa vakit geçirmesi için oldukça romantik bir ortam yaratmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya şömineli oda en çok balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir. Keyifli bir sohbet eşliğinde sevdiğiniz kişi ile ateşi izlemek size unutulmaz anılar biriktirme imkânı sunmaktadır. Şömine yakmak konusunda misafirlerin tereddüt yaşamasına gerek yoktur. Çünkü, otel görevlileri odada bulunan şömineyi sizin için yakmaktadır. Sonrasında, ateşin yanmaya devam etmesi için odun atmanız yeterli olacaktır. Gerekli malzemeler de yine otel görevlileri tarafından sağlanmaktadır. Ateşin yanmaya devam etmesi için de zayıflamaya başladığı esnada 2 veya 3 adet küçük odun atmanız yeterlidir. 

Ateş İzlemek Neden Keyif Verir? 

Ateş izlemek yıllar boyunca insanlara keyif ve huzur vermiştir. Bu nedenle, kamp ateşlerinin ve şöminelerin başında oturmak bir gelenek haline gelmiştir. Yanan ateş, hem bulunduğu ortamı hem de izleyenlerin kalplerini ısıtmaktadır. Ateşin yanı sıra ortamın dekorasyonu da önemlidir. Bu yüzden, şömine ile çevrelenmiş bir ateşi izlemek daha da keyif vermektedir. Özellikle, sevilen ve yakınlık duyulan biriyle şömine başında yapılan küçük sohbetler huzurlu bir akşam geçirmenin en güzel yoludur. Ayrıca, bilimsel olarak da yanan ateşi izlemenin insanları rahatlattığı bilinmektedir. Çünkü, yanan ateşi izlemek insanların kan basıncının düşmesini sağlamaktadır. Bunun dışında, ateş bulunduğu ortamı sakinleştirmektedir. Bu nedenle, başta Kapadokya balayı çiftleri olmak üzere huzurlu vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler Kapadokya şömineli odayı tercih etmektedir. 

Şömine Nasıl Bulundu? İlk Nasıl Kullanıldı? 

Ateşin bulunduğu ilk zamanlardan beri insanlar şömine kullanmaya devam etmektedir. Ateşin bulunduğu ilk zamanlarda insanlar toprağa kazdıkları çukurlarda ateş yakmaktaydı. Yani, şöminenin ilk ortaya çıkışı toprağa kazılan çukurlar ile olmuştur. Daha sonra, insanlar taşları bir araya getirerek günümüzde kullanılan şöminelerin ilkel versiyonlarını ortaya çıkarmıştır. Geçen yıllar boyunca şömineler estetik yönden geliştirilmiştir. Günümüzde göze oldukça hoş gelen bir yapı halini almışlardır. Artık evlerde kullanılan doğalgaz ve kalorifer sebebiyle ateş yakılmamaktadır. Bu da yapay bir ortam oluşmasına sebep olmuştur. Tatillerde insanlar doğayla ve doğallıkla iç içe vakit geçirmek istemektedir. Bu yüzden, Kapadokya seyahatlerinde de Kapadokya şömineli oda sıkça tercih edilmektedir. Kapadokya şömineli oda misafirlerine şehir hayatının koşturmacasından uzak huzurlu vakit geçirme olanağı sunmaktadır. 

Kapadokya Şömineli Otel, Kapadokya Şömineli Oda, Şömine ve Şarap

Balayı Çiftleri İçin Şömineli Oda 

Oda içerisinde bulunan şömine ortama ayrı bir sıcaklık yaymaktadır. Yanmasa bile estetik olarak göze hoş gelmektedir. Bunun yanında, ortama yaydığı sıcaklık ile de izleyenlere keyif ve huzur vermektedir. Romantik vakit geçirmek için şömine oldukça samimi bir atmosfer yaratmaktadır. Bu nedenle, Kapadokya şömineli oda özellikle balayı çiftleri tarafından ilgi görmektedir. Odada bulunan şömineye ek olarak jakuzi ve Türk Hamamı gibi imkanlar da çiftlerin sakin ve konforlu bir balayı geçirmesinde etkilidir. MDC Cave Hotel her odasında bulunan jakuzi ve bazı odalarında bulunan şömine ile Türk Hamamı ile göze çarpmaktadır. Bu yüzden, balayı çiftlerinin baş başa tatil geçirmek için en çok tercih ettiği oteller arasında yer almaktadır. Otelde balayı çiftlerinin konforlu ve romantik bir tatil geçirmesi için uygun çeşitli odalar bulunmaktadır. Sunulan imkanlar ile çiftler kendilerine en uygun odayı seçebilmektedir. Böylelikle, çiftler balayı tatillerini unutulmaz anılarla süsleyebilmektedir. 

Kapadokya Şömineli Oda Rezervasyon 

Kapadokya şömineli oda, nostaljik ve kendine has dokusu ile Kapadokya ziyaretçilerinin yoğun rağbet gösterdiği odalardandır. Özellikle, Kapadokya ruhu ile uyum içerisinde olan mağara otellerdeki şömineli odalar benzersiz bir ortam oluşturmaktadır. Kapadokya Turları ile yorulan misafirler, konforlu odalarında şömine keyfini çıkararak dinlenebilmektedir. Bunun yanında, odada bulunan jakuzi gibi imkanlar da tatilin daha rahat ve keyifli geçmesini sağlamaktadır. Kapadokya şömineli oda özellikle çiftler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, huzurlu vakit geçirmek isteyen aileler de şömineli odada konaklamayı tercih etmektedir. Kapadokya seyahatinizde bölgenin nostaljik ve romantik havasından uzaklaşmak istemiyorsanız siz de Kapadokya şömineli odayı tercih edebilirsiniz. Görevliler tarafından sizin için yakılan ateşin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanında, dilerseniz odanıza servis isteyeceğiniz şarap ve özel meyve veya peynir tabağı ile ateşin tadına varabilirsiniz. Kapadokya şömineli oda rezervasyon için HTR Turkey Tours ile iletişime geçebilirsiniz. 

Yorum yapın