Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi

Güzelliği başka yerlerde göremeyeceğiniz eşsizliğe sahiptir Kapadokya. Doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla yılda binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Peri bacaları olarak bilinen, mantar şeklindeki yapılar ve sıcak hava balonları söz konusu bölgenin simgesi haline gelmiştir. Hititler, Persler, Bizanslılar, Selçuklu ve Osmanlı dahil daha birçok medeniyete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Öbür taraftan baktığımız zaman ise doğal güzellikler ile dolu bir yerdir. Büyük şehirlerin boğucu havasından kaçmak, stresten uzaklaşmak adına biçilmiş bir kaftandır. Ruhunuzun negatiflikten arındığını, rahatladığınızı hissedersiniz. Hepsini bir kenara bıraktığımızda ise Kapadokya’da düzenlenen birçok etkinlik ve turlar da bulunmaktadır. Kapadokya Türk Gecesi gibi. Eğlence arayanlar için muhteşem bir etkinliktir. 

Bunun dışında da aynı zamanda Kapadokya’da birçok gezi turları vardır. Bu turların asıl amaçları özellikle Kapadokya’yı ilk defa ziyaret eden insanlar içindir. Çünkü ilk defa ziyaret ettiğiniz takdirde nereleri gezeceğinizi, nasıl bir güzergah izleyeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bundan dolayı bu turlar tam da sizin içindir. Bunun tam aksi de tabii ki bu turlar belli bir plan ve programa uyarak ilerlemek isteyen her misafirimiz için geçerlidir. 

Kapadokya’da düzenlenen diğer etkinlikler Deve Turu ve At turu gibi turlardır. Kapadokya’yı farklı bir bakış açısıyla gezmek isteyenler için muhteşem iki turdur. Aynı zamanda maceraperestler için de turlarımız mevcuttur. Toza çamura bulanmaktan çekinmeyen misafirlerimizin katılım sağlayabileceği ATV Turu ile Jeep Safari Turları macerayı iliklerinize kadar hissedeceğiniz turlar arasında yer almaktadır. 

Kapadokya bölgesi, tabir-i caizse ölmeden önce mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Buradaki turlara katılım sağlayarak Kapadokya gezinizi daha eğlenceli ve unutulamayacak bir hale getirebilirsiniz. Daha önce söz ettiğimiz gibi tur veya aktivitelerden bir diğeri de eğlenceyi sonuna kadar yaşayacağınız Kapadokya Türk Gecesi’dir. 

Kapadokya Türk Gecesi, Türk Gecesi Fiyatları, Evranos Restaurant, Uranos Restaurant, Avanos Türk Gecesi

Kapadokya Türk Gecesi

Kapadokya ziyaretiniz esnasında kurtlarınızı dökmek istiyorsanız, eşinizle, dostunuzla veya arkadaşlarınızla katılabileceğiniz bir aktivite arıyorsanız bu etkinliğe katılmanızı şiddetle önermekteyiz. Belli yaş aralığı göz önüne alınmaksızın 7’den 77’ye herkesin katılım sağlayabileceği Kapadokya Türk Gecesi, Kapadokya’daki en eğlenceli anlarınızı yaşamanızda büyük bir etkendir. Bunun dışında eşiniz, sevgiliniz veya nişanlınızla baş başa kalıp eğlenmek istiyorsanız da tam size göre bir etkinlik olduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. 

Kapadokya Türk Gecesi Nedir? 

Söz konusu etkinliğimiz eşinizle, arkadaşlarınızla, çocuklarınızla katılabileceğiniz eğlenceli aktiviteler arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Bu etkinliğimize hem Kapadokya balayı için gelen misafirler hem de ailesiyle Kapadokya tatili yapmak isteyen misafirler katılmaktadır. Türk gelenek ve göreneklerini öğrenip aynı zamanda da eğlencenin dibine vuracağınız bir etkinliktir. Fasıl tadında olan bu muhteşem etkinlikte sizleri sürprizler beklemektedir. Yabancı turistlerin yoğun katılım sağladığı geceler, Türk kültürünü tanıtma açısından çok güzel ve etkileyici bir etkinliktir. İçeriğinde muhteşem yemeklerin, dans gösterilerinin ve kulağınızın pasını silecek müziklerin bulunması şovu muhteşem bir boyuta taşımaktadır. 

Kapadokya’da düzenlenen etkinlikler arasında en güzeli, en eğlencelisi olması herkesi cezbetmektedir. Bunun dışında belli bir yaş kısıtlaması bulunmaksızın her yaştan insanın katılım sağlayabilmesi de bu açıdan çok caziptir. Bundan dolayı Kapadokya bölgesinde düzenlenen Türk Gecesi Kapadokya Turları’na hepiniz davetlisiniz. Kapadokya bölgesine uğrayıp da söz konusu tura katılmamazlık etmemelisiniz. Çünkü Kapadokya’da geçirdiğiniz günlerde, yaşadığınız güzel anılara daha da güzellik katmak isteyenler için muhteşem anıları hafızanıza kazımanıza neden olacaktır. 

Kapadokya Türk Gecesi Programı 

  • Canlı Müzik 
  • Oryantal Dans 
  • Folklorik Dans 
  • Tiyatral Oyunlar 
  • Kafkas Dansları 

Kapadokya bölgesinde düzenlenen amacı sizleri tamamiyle eğlendirmek olan bu etkinlik, sevdiklerinizle katılıp eğleneceğiniz en güzel etkinliklerden biridir. İçeriğinde Türk kültürüne, gelenek ve göreneğine ait birçok şey barındırmaktadır. Oryantal gösterisinden Kafkas danslarına kadar bir içeriğe sahiptir ve tadı damağınızda kalacaktır. Birçok insanın etkilenmesine, tabir-i caizse büyülenmesine neden olacaktır. 

İlk olarak canlı müzik ile kulaklarınızın pası silinecektir. Devamında da sahneye çıkıp dansözlere eşlik etmek isteyeceğiniz oryantal gösterisi, hemen ardından da folklorik danslar ile program devam edecektir. Tüm bunların dışında aynı zamanda tiyatral oyunlar da yer almaktadır bu gecede. Son olarak da etkileyici bir gösteriyle, yani Kafkas danslarıyla program sona erecektir. 

Fakat söz konusu Türk Gecesi’nin içeriğinde sadece bu gösteriler yer almamaktadır. Aynı zamanda meze, yemek ve içki ikramları da bulunacaktır. Bundan dolayı da tam bir ziyafet yapmış olacaksınız bu noktada. 

Yukarıda söz ettiğimiz muhteşem bir programla sizleri selamlayan Kapadokya da Türk Gecesi, sizleri her açıdan mutlu etmeyi, en güzel anılara hafızanızda yer etmenize neden olacaktır. Kapadokya’yı ziyaret ettiğinizde söz konusu turumuza eşinizle, dostunuzla ya da sevip değer verdiğiniz herkesle katılmanızı önermekteyiz. 

Kapadokya Türk Gecesi İçeriği 

Türk Gecesi’nden söz ettiğimiz anda akla gelen ilk şey, burada düzenlenen gösterilerdir. Eğlenceyi sonuna kadar yaşayacağınız, içinizin kıpır kıpır olup kurtlarınızı dökeceğiniz bir içeriğe sahiptir. Türk kültürüne dair birçok şeyi içeren bu gösteri farklı yörelere ait dansları da içinde barındırmaktadır. Peki söz konusu bu aktivitenin içeriği nasıl ve neler barındırıyor? Hep beraber göz atmamızda fayda var. 

Kapadokya Türk Gecesi, Türk Gecesi Fiyatları, Evranos Restaurant, Uranos Restaurant, Avanos Türk Gecesi

Canlı Müzik 

İlk olarak canlı müzik yer almaktadır. Canlı müzik sayesinde kulaklarınızın pası silinecek, şarkılara sizler de eşlik edeceksiniz. Türk müziğinin en güzel, en güzide parçalarını canlı bir şekilde dinleme imkanına sahip olacaksınız. Söz konusu canlı müziğin çok uzun sürdüğünü söylememiz doğru olmaz. Çünkü bu canlı müzik kısmı, sizleri ardından gelecek eğlencelere ısındırma amacı güder. Canlı müzikle eğlenceye hazır bir hale geleceksiniz. Çünkü canlı müziğin ardından sizleri oldukça uzun ve çok eğleneceğiniz şovlar, gösteriler bekleyecektir. Canlı müzik bittiği zamanda da yerinizde duramayacağınız, en eğlenceli anlara merhaba diyeceksiniz. 

Oryantal Dans 

Yerinizde duramayacağınız, kıpır kıpır olacağınız ve tüm kurtlarınızı dökeceğiniz dakikalara bu saatten sonra merhaba diyeceksiniz. Canlı müziğin devamında oryantal dans gösterisiyle eğlenceye merhaba diyeceksiniz. Her ne kadar tam anlamıyla Türkiye’ye ait olmayan bir dans olsa da insanımız oryantal dansını ve gösterisini çok sever. Tabi bu durum sadece bizim insanımızda olan bir şey değildir. Aynı zamanda turistlerin de ilgisini çeken bir gösteri ve dans türüdür. Açıkça itiraf etmemiz gerekirse söz konusu oryantal gösterisi, misafirlerin en çok eğlendiği kısımdır. Özel oryantal kıyafetleri ile birkaç dansözün sizleri eğlendireceği bu dans gösterisinde kendinizi tutamayacak, dansözlerle beraber göbek atma isteğiniz gün yüzüne çıkacaktır. 

Aktivite, oryantal dans gösterisi ile beraber çok daha eğlenceli bir hale bürünecek, eğlencenin en güzelini yaşamanıza neden olacaktır. Oryantal dans gösterisinin ardından eğlence tüm hızıyla devam edecek.

Folklorik Dans Gösterisi 

Oryantal dans gösterisinin hemen ardından eğlencenize hız kesmeden tam gaz devam edeceksiniz. Bu sefer de folklorik dans gösterisi sunulacak. Burada da Türkiye’nin birçok farklı yöresine ait folklor danslarına şahit olacaksınız. Ankara, Ege, Nevşehir ve daha nicesini göreceğiniz folklorik danslarla büyülenecek, Türkiye’nin en güzel yöresel danslarını izleyeceksiniz. Kendi yörenize ait dans gösterisine de şahit olacaksınız. Böylelikle de bir nevi hasret gidermiş olacaksınız. Türk Gecesi aktivitesi bu kadarıyla bitmiyor. Devamında daha güzel şeyler sizleri bekleyecek. Bunun devamında etkinlik biraz daha farklı bir yöne kayacaktır. 

Tiyatral Oyunlar 

Folklorik dansın hemen ardından gelecek tiyatral oyunlar bambaşka bir moda sokacak sizleri. Geceye renk katacak farklı bir gösteri ile karşı karşıya geleceksiniz. Tiyatral dans gösterileri, Türkiye’nin gelenek ve göreneklerini yansıtan bir gösteri olacaktır. Gelin alma, kız isteme gibi şeyleri konu alır. Geleneksel kıyafetler, Türkiye’nin birçok yöresine ait bazı gelenek ve görenekler, söz konusu kısımda yer almaktadır. Söz konusu etkinliğimizin hem eğlendirici hem de öğretici kısmı olacaktır tiyatral oyunlar. Bu tiyatral oyunlarımızdan sonra da gösterilerimiz devam edecek. Devamında ise Kafkas Dansları bizlere eşlik etmektedir. 

Kafkas Dansları 

Söz konusu etkinliğe damga vuran gösterilerden biridir Kafkas Dansları. Genel olarak Kars, Ardahan ve Iğdır gibi yörelerde oynanan danstır. Bu gösteride erkek dansçılar uzun pelerin giymektedir. Kadın dansçılar da uzun elbise ile sahneye çıkmaktadır. Kafkas dansları da izleyenleri etkisi altında bırakan bir şovdur. Şovun profesyonel dansçılar tarafından sergilendiğini söylemeden edemeyiz. Kapadokya Türk Gecesi etkinliğine çok farklı bir hava da katmaktadır aynı zamanda. Ek olarak pop şarkılar ve müzik havaları da çalınır. Sevdiklerinizle beraber katılacağınız Türk Gecesi etkinliğinde tüm kurtlarınızı dökecek, hafızanıza keyifli vakitlerden biri olarak kazınmasını sağlayacaksınız. Bu yüzden de sevdiklerinizle beraber katılmanız gereken bir etkinliktir. 

Kapadokya Türk Gecesi Ne Kadar Sürer ve Kaçta Başlar? 

Etkinliğin başlangıç saati genel olarak 20:00 ile 20:30’dur. Yerli ve yabancı turistler genelde 19:30 civarında gelirler ve burada yer alan masalarına yerleşirler. Aynı zamanda etkinliğe katılmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir. Çünkü katılacağınız kişi sayısı göz önüne alınarak size en uygun masa ayarlanacaktır. Etkinlik başlamadan, erken bir saatte gelmenizi tavsiye ederiz. Bunların dışında program, 3 – 3.5 saat sürmektedir. Bu saat aralıkları yaz ve kış olarak değişiklik göstermektedir. Yani yazın farklı saatte başlayıp farklı saatte biter. Aynı şekilde de bu durum kış mevsimi için de geçerlidir. Türk Gecesi yaz aylarında 20:30’da başlar ve 24:00’da biter. Bunun tam aksi de kış mevsiminde başlangıç saati 20:00, bitiş saati de 23:00’dır. 

Kapadokya

Türk Gecesi Yemekli ve Yemeksiz Menüler 

Bu etkinlik iki farklı menü altında toplanmaktadır. Yemekli menüler ve yemeksiz menüler. Bu menüler, fiyat ve hizmet konusunda farklılık göstermektedir. 

Yemeksiz Menüler 

Yemeksiz diye adlandırılan menüde birçok çeşit içecek mevcuttur. Bunlar alkolsüz ve alkollü içeceklerdir. Aynı zamanda limitsiz ve limitli içecekler bu menülerde mevcuttur. Yemeksiz menülerde atıştırmalıklar yer almaktadır. Bu atıştırmalıklar meyve, kuruyemiş, lokum tarzı ikramlardır. Alkollü içecekler arasında en önemlilerinden biri Kapadokya bölgesinde de üretilen ve tadı damağınızda kalan şaraplardır. Şarabın dışında bulabileceğiniz bazı diğer alkollü içecekler de mevcuttur. Fakat bu ikramlar mekandan mekana farklılık göstermektedir. Bundan dolayı gideceğiniz mekan ve ikramları hakkında önceden bilgi almanız daha faydalı olacaktır. Alkolsüz içecekler arasında ise de çay, meyve suları, su bulunmaktadır. 

Yemekli Menüler 

İki adet ara sıcak, ana yemek, salata ve tatlı yer alır. Aynı şekilde tıpkı yemeksiz menüde olduğu gibi de içecek ikramları bulunmaktadır. 

Kapadokya Türk Gecesi Düzenlendiği Yerler ve Mekanlar 

Türk Geceleri, özellikle iki farklı Kapadokya bölgesinde düzenlenir. Bu yerler Avanos ve Uçhisar’dır. Peki neden genellikle bu iki bölgede düzenleniyor? Bunun nedenini açıklayalım sizlere. Türk geceleri, oyma mekanlarda düzenlenir. Uçhisar ve Avanos’ta oyma mekanlar en çok görüldüğünden dolayı bu etkinlikler en çok buralarda düzenlenmektedir. Diğer bir yönden baktığımızda Kapadokya Türk Gecesi mekanları nereleridir sorusu akıllara gelmektedir. Sizler için bu mekanları daha detaylı bir şekilde anlatalım. 

Uçhisar’daki Restoranlar 

Yaşar Baba Restoran

1980 yılından bu yana hizmet sunan bir mekandır. Kapadokya bölgesinde bulunan mekanlar arasında en köklü mekandır diyebiliriz. Yaklaşık 600 kişilik bir kapasiteye sahip olmasının yanı sıra Kapadokya’da düzenlenen Türk gecelerini başlatan ilk mekandır. 

Halayhan Restoran

Restoranın en büyük avantajı toplamda beş adet locaya sahip olmasıdır. Türk gecesi etkinliğine katılmak istiyorsanız, Halayhan Restoran bu açıdan en uygun restoranlardandır. Mekanın büyüklüğü ve buradaki kolon sayısının sıfır olması da sahneyi çok rahat görmenizi sağlamaktadır. Böylelikle bu, size büyük bir avantaj sağlayarak eğlence seviyenizi maksimuma yükseltir. 

Harmandalı Restoran

Harmandalı Restoran’da katıldığınız Türk geceleri, buram buram Yemen esintileri eşliğinde düzenlenmektedir. 

Kapadokya Türk Gecesi, Türk Gecesi Fiyatları, Evranos Restaurant, Uranos Restaurant, Avanos Türk Gecesi

Avanos’taki Restoranlar 

Evranos Restoran

Bu restoranın kapasitesi dört yüz elli kişiliktir. Kapadokya’da düzenlenen Türk gecelerini uzun yıllardan beri düzenleyen restoranlardan biridir. Restoranda bulunan sahne kısmı, iki salonun birleşiminden oluşmaktadır. 

Sarıkaya Restoran

Yaklaşık yedi yüz yirmi kişilik bir kapasiteye sahiptir. 2001 senesinden beri hizmet veren bir mekandır. Yapısı diğer restoranlar gibidir. Yani tarihi bir yapıya sahiptir. 

Kapadokya Türk Gecesi Fiyat 

Söz konusu turun fiyatları değişkenlik göstermektedir. Özellikle Kapadokya Türk Gecesi fiyat 2021 yılında en çok merak edilenlerden biri olmuştur. Yemekli ve yemeksiz iki farklı menü bulunmasından dolayı bu menülerin fiyatları da farklıdır. Fakat belirttiğimiz gibi yemekli ve yemeksiz olarak iki farklı menü, buradan almak istediğiniz hizmet ve diğer bazı koşullar da göz önüne alındığı zaman fiyat konusunda farklılık göreceksiniz. Kapadokya Türk Gecesi yemeksiz menü kişi başı transfer dahil 30 Euro’dur. Kapadokya Türk Gecesi yemekli menü ise kişi başı transfer dahil 35 Euro’dur. Rezervasyon yaptırmak için HTR Turkey Tours‘a ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın